Олимпиакос взе преднина на Рубин в 1/16-финалния им сблъсък в Лига Европа, след като се наложи с 1:0 като гост. Срещата се игра с ранен час заради студа в Москва. По време на двубоя температурата беше минус 13 градуса.

Единственото попадение в срещата падна в 71-ата минута, когато Диего Фустер се разписа при разбъркване след изпълнение на корнер.

Две минути по-късно Рубин имаше възможност да изравни. Гьокдениз Карадениз бе съборен в наказателното поле, а вратарят на гостите Медиери получи червен картон.

Резервният страж Рой Керъл дори не бе загрял, но спаси изпълнената от Бибрас Натхо дузпа.

Това е втори успех за Олимпиакос в Москва, след като през 1971 г. побеждава Динамо с 2:1 в първия кръг на КНК. До тази загуба Рубин имаше 4 равенства срещу гръцки съперници. Реваншът между двата тима в Атина е през следващата седмица.

Рубин - Олимпиакос 0:1
0:1 Давид Фустер (71)

рубин_1.jpgРубин: 24.Гедрюс Арлаускис, 2.Олег Кузмин, 4.Сесар Навас, 27.Салваторе Бокети, 76.Роман Шаронов, 8.Александър Рязанцев (83-10.Алан Касаев), 9.Пьотър Немов, 61.Гьокдениз Карадениз, 66.Бибрас Натхо, 18.Нелсон Валдес (82-5.Обафеми Мартинс), 25.Владимир Дядюн  (46-3.Кристиан Ансалди)

olimp.jpgОлимпиакос: 42.Болаж Медиери, 2.Янис Маниатис, 4.Олоф Мелберг (33-6.Тасос Пацацоглу), 20.Хосе Олебас, 23.Иван Маркано, 31.Пабло Орбаис, 35.Василис Торосидис, 14.Кевин Миралас, 19.Давид Фустер (75-1.Рой Керъл), 77.Жан Макун, 10.Рафик Джебур (81-3.Франсоа Модесто)