Калиакра победи Спартак (Варна) с 2:1 в първия мач от Група 2 на турнира "Албена Къп". Заедно с румънския Калатис (Мангалия) отборите трябва да определят класирането от 4-то до 6-то място в надпреварата.

Тимът от Каварна надигра и през двете части на мача "соколите" от Варна, като създаде и повече голови положения.

Резултатът откри Герасим Заков в 5-ата минута. Второто попадение за Калиакра вкара Четин Садула.

След почивката треньорите на двата състава вкараха на терена почти всички резервни състезатели. Играта загуби от своята привлекателност, намаляха и головите положения пред вратарите.

Футболистите на Спартак все пак успяха да намалят резултата в 82-ата минута. Само три минути след като влезе в игра Георги Димитров овладя топката и с прехвърлящ удар я прати в мрежата на Калиакра - 1:2.

Калиакра ще приключи участието си в турнира "Албена Къп" утре, когато от 14:00 часа ще срещне Калатис (Мангалия).