Спортист (Своге) победи с 2:1 Светкавица (Търговище) и направи важна крачка към спечелването на тазгодишното издание на турнира "Албена Къп". Аутсайдерът в "А" група водеше в резултата, но "шоколадите" обърнаха развоя на срещата и се поздравиха с успеха.

Още в началото на мача "мълниите" на Альоша Андонов поведоха чрез египтянина Мохамед Таукол.

Десетина минути след старта на второто полувреме Спортист изравни от дузпа, която реализира Васил Стефанов. Наказателният удар за "шоколадите" беше отсъден за игра с ръка на звездата на Светкавица Славчо Шоколаров.

Крайното 2:1 за тима от Своге оформи Мирослав Будинов в 75-ата минута. Успехът доближи играчите на Валери Дамянов до първото място в турнира.