Славия завърши 1:1 с казахстанския Иртиш (Павлодар) във втората си контрола от подготовката в Анталия. Треньорът Мартин Кушев не разчита на някои от титулярите в днешната среща. "Белите" бяха без Живко Желев, Даниел Златков, Николай Божов, Йордан Юруков, както и вратарите Емил Петров и Стефано Кунчев, а през второто полувреме на терена беше състав само от млади футболисти.

Славия започна с Диян Вълков на вратата, а пред него Филип Филипов, Михаил Милчев, Иван Тодоров, Радослав Димитров, Янко Сандански, Ясин Мохамед, Тайцуке Акиоши, Жуниор, Петър Златинов и Петър Димитров. Тази формация действаше през първите 45 минути и изцяло надигра съперника от Казахстан. Както е известно, японецът Акиоши и французинът Мохамед са на проби в Славия.

Още в 5-ата минута Петър Димитров направи бърз рейд отдясно, подаде в центъра на наказателното поле на Златинов, който елиминира вратаря и изведе Жуниор сам на празна врата и бразилецът вкара - 1:0.

После отново Жуниор пропусна да отбележи, две чисти положения проигра и Акиоши, а Златинов стреля много опасно от пряк свободен удар. Милчев и Тодоров, въпреки че играеха за първи път заедно като централни защитници, показаха добър синхрон, като привлеченият от Спартак (Плевен) бранител демонстрира и много добър усет за включване напред. Радослав Димитров за първи път бе с капитанската лента и явно отговорността го направи още по-концентриран. Сега обичайните му пробиви винаги завършваха с точни центрирания. Филипов правеше същото отдясно, Сандански покри огромна част от средата на терена и отне много топки, Мохамед също бе стабилен в повечето от изявите си.

В офанзивен план Акиоши на няколко пъти показа скоростна техника, както и Петър Димитров. Жуниор бе на познатото добро равнище, Златинов действаше с усет към кобминативната игра. Като цяло славистите се стремяха и по-често успяваха да играят с едно-две докосвания, като топката се движеше много бързо по терена. Това често объркваше съперника, който имаше в редиците си само футболисти с руски фамилии и впечатляваща физика и нито един типичен казахстанец. С оглед на показаното реалният резултат от първите 45 минути би трябвало да бъде два или три на нула за "белите".

Веднага след почивката вместо Филипов, Златинов, Милчев и П. Димитров влязоха Романов (играл успешно като ляв краен бранител), Ставрич (едно от малкото разочарования за Славия в мача), Цветомир Тодоров, направил няколко динамични влизания през центъра на атаката и пропуснал две изгодни положения, и Кирил Огнянов. В 55-ата минута бе направен вторият транш от смени – излязоха Р. Димитров, Жуниор и Мохамед, а на тяхно място заиграха Пашов (недостатъчно концентриран), Ради Василев (изпуснал чисто положение) и Спас Георгиев (не успял да отбележи от няколко метра сам пред вратата). Няколко минути по-късно младият вратар Диян Вълков, изиграл добре мача като цяло, не отрази уверено силен удар от средна дистанция и при борбата за отбитата топка нападател на съпреника бе най-бърз и изравни - 1:1.

Малко преди гола за Иртиш на терена вече бяха също така Бишович и Даниел Васев, заменили Сандански и Акиоши. Така славистите доиграха двубоя в нетрадиционна формация с много ниска средна възраст, която изпусна няколко шанса да спечели мача, а Василев за първи път сложи капитанската лента. Единствените футболисти, които изкараха по 90 минути на терена, бяха вратарят Вълков и Иван Тодоров, показал голяма стабилност през целия мач