"Ботев" (Враца) надделя с 3:1 срещу Септември (Симитли) в контрола, играна на изкуствения терен в Сандански.

За селекцията на Антони Здравков това е четвърти успех в подготвителния период. До момента "Ботев" (Враца) претърпя само една загуба - с 2:3 от Литекс.

Днес за елитния тим се разписаха Николай Владинов, Лъчезар Балтанов и Асен Чалъков, а Бранимир Костадинов пропусна дузпа в 18-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение в наказателното поле срещу Николай Христов.

Първото попадение във вратата на Септември (Симитли) падна в 28-ата минута. След центриране от корнер Петър Альошев свали топката с глава към Николай Владинов и той отбеляза за 1:0.

В 50-ата две от новите попълнения на "Ботев" изработиха втория гол – Константин Мирчев проби в наказателното поле, върна към Лъчезар Балтанов, който покачи на 2:0.

Класическото 3:0 оформи Асен Чалъков в 61-та минута, след страхотен пробив и остро центриране отляво на Тихомир Найденов. Малко преди края тимът от Симитли вкара почетното си попадение.

Наставникът на "Ботев" (Враца) Тони Здравков използва два различини състава през двете полувремена, като само Бранимир Костадинов остана на терена цял мач.