Калиакра постигна минимална победа с 1:0 срещу Добруджа в първия мач от Група "А" на турнира "Албена Къп". По-рано днес Спартак (Варна) надделя с 3:2 над румънския Калатис (Мангалия) в среща от Група "B".

Победата на Калиакра дойде след гол на Герасим Заков, който се разписа в 13-ата минута, когато получи отличен пас в ляво по атаката, преодоля вратаря на Добруджа и от малък ъгъл реализира за 1:0.

В 22-ата минута Иван Цачев преодоля защитник по левия фланг и центрира, но Заков стреля неточно. В 38-ата Цачев стреля опасно от 20 метра, но вратарят на Добруджа спаси удара му.

Най-чистото положение за Добруджа беше в 33-ата минута, когато Недко Ангелов стреля по земя от 30-ина метра, но вратарят на Калиакра успя да избие топката в корнер.

След почивката по-класният отбор на Калиакра надигра тотално Добруджа, но пропуски направиха Четин Садула на два пъти и дебютиралият за каварненци Джордж Уеа-младши, който вчера подписа договора си с клуба.

Утре е почивен ден от турнира. В понеделник в тази група играят Спортист (Своге) и Добруджа.