Христо Стоичков записа първа загуба начело на Литекс. "Оранжевите" отстъпиха с 0:1 на ЧФР Клуж в контрола, играна в турския курорт Белек. Единственото попадение в проверката падна от дузпа, реализирана от Каду в 16-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Илко Пиргов срещу Сугу.

Любопитното е, че точно румънци нанесоха първото поражение на Камата. До момента Ицо имаше 4 победи и 1 равенство като треньор на Литекс. Както е известно, Стоичков недолюбва румънците, с които отдавна води война. Единственият му приятел отвъд Дунава май е само Георге Хаджи.

През цялото време футболистите на ЧФР Клуж владееха инициативата и само отличните намеси на Илко Пиргов не позволиха на ЧФР Клуж да се поздрави с по-изразителна победа.

До почивката Христо Янев имаше удобна възможност за гол. Ударът му от фаул обаче премина на сантиметри от гредата на румънската врата.

В началото на второто полувреме Христо Стоичков направи три смени. В игра се появиха младоците Никола Колев, Момчил Цветанов и Александър Цветков. Първото по-чисто положение за втората част беше за румънците. Сугу центрира към Каду, Итуа Онанга се намеси решително и предотврати опасността.

Малко след това Литекс можеше да изравни, но стражът на съперника Бето отрази по блестящ начин силен удар на Янев от фаул. В следващите десетина минути Илко Пиргов на два пъти се прояви много добре. Привлеченият от Черно море вратар парира шутове на изкочилия в чиста позиция Педро. В последната третина от двубоя двата тима направиха още много смени, като положенията за гол липсваха. "Оранжевите" правеха отчаяни опити да изравнят резултата, но така и не вкараха на румънците и в крайна сметка записаха първата си загуба, откакто треньор на тима е Стоичков.

Следващата контрола на Литекс е във вторник, като съперник ще бъде Жилина или Цървена звезда.

ЛИТЕКС - ЧФР КЛУЖ (Рум) 0:1
0:1 Каду (16-дузпа)