Черноморец (Бургас) разби с 3:0 “Ботев” (Пловдив) в контрола, която се игра на стадиона в Поморие. Головете реализираха французинът с марокански произход - Аатиф, Венци Христов и Преслав Йорданов. Това беше първа загуба за “канарчетата” през зимната подготовка, след като в предишните две контроли победиха Септември с 4:0 и Черноморец (Поморие) с 3:0.

В 21-ата минута скоростна атака на “Ботев” завърши със силен удар на Данчо Христов извън наказателното поле и топката мина на метър встрани от вратата. В ответната атака “акулите” също изпуснаха чисто положение, след като играч на Черноморец излезе под ъгъл сам срещу Христо Иванов, но с блестящ рефлекс вратарят блокира удара.

В следващите минути “жълто-черните” имаха лек превес, като Деян Христов отправи диагонален шут с левия крак, който бе избит от Стоян Колев. Само в рамките на 2 минути – 35-а и 36-а, бургазлии стигнаха до две бързи попадения. В 35-ата минута Аатиф се разписа след удар отблизо. Секунди по-късно Венци Христов шутира от около 15 метра и след рикошет в крак на защитник топката се озова във вратата на Христо Иванов.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по няколко опасни атаки. В 47-ата минута Тодор Неделев пропусна отличен шанс, след като капитанът не пое добре топката след грешка в отбраната на Черноморец и вместо да остане сам срещу вратаря, скъси ъгъла и центрира, но нямаше кой да засече топката. Две минути по-късно влезлият на почивката Димитър Телкийски стреля опасно от фаул, но Амбарцумян плонжира и изби в корнер. В 51-ата минута Николай Манчев намери Деян Христов в наказателното поле, но нападателят би слабо с левия крак в ръцете на Колев. Три минути преди края Дяков центрира отдясно към Преслав Йорданов, който изпревари централните защитници и засече топката във вратата./БЛИЦ

Черноморец – “Ботев” (Пловдив) 3:0
1:0 Аатиф (35), 2:0 Венци Христов (36), 3:0 Преслав Йорданов (87)

Черноморец: Стоян Колев, Уалембо, Траян Дянков, Николай Николов, Жереми Фо-Поре, Радостин Кишишев, Цветомир Цонков, Аатиф, Меди, Преслав Йорданов, Христов

“Ботев” (Пловдив): Христо Иванов (46 - Амбарцумян), Емил Аргиров (57 - Марин), Венци Бонев (81 – Никола Домакинов), Ангел Рахов, Ивайло Димитров (68 - Владимир Байрев), Светослав Петров (57 – Костадин Гаджалов), Христо Телкийски (46 – Николай Манчев), Йордан Христов, Петър Атанасов (53 – Александър Александров), Тодор Неделев (60 - Ангелов), Деян Христов (65 – Петър Курдов)