Монтана се наложи с 2:1 над Бдин (Видин) в контролна среща. Така селекцията на Атанас Атанасов-Орела записа втори успех в проверките тази зима, след като преди дни се наложи със същия резултат срещу Локомотив (Мездра).

Състезаващият се в Западната "Б" група Бдин поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от Борислав Хазуров в 5-ата минута.

Димитър Воденичаров изравни за домакините в 30-ата, а Борислав Борисов донесе победата на Монтана в 71-ата.

За Бдин това беше първи мач за зимата. Новият треньор Николай Нинов започна със следния състав: Тодор Кючуков, Цветан Зарев, Петър Кюмюрджиев, Георги Николов, Ивайло Иванов, Мартин Керчев, Калоян Цветков, Николай Цветков, Цветослав Тодоров, Борислав Хазуров и Антонио Ласков. След Кючуков на вратата за по 30 минути се появиха и другите двама вратари в отбора Димитър Симеонов и Христо Матев. През втората част Николай Нинов даде шанс за игра на Ангел Цолов, Даниел Михалов, Куатара Мамаду, Иван Мишев и тримата французи - Джонатан Кабале, Йоан Оду и Идрис Ба. Цял мач за гостите от Видин изиграха Георги Николов, Цветослав Тодоров и Борислав Хазуров. Срещата поради травма и заболяване пропуснаха Георги Илиев и Иван Иванов. Утре към отбора се присъединява и завръщащият се от проби в Славия Мариян Станчев.