Черноморец се наложиха с 4:0 над Светкавица в третата си контрола за тази зима. Проверката се игра на изкуствения терен в Поморие.

Първото полувреме може да се запомни единствено с два пропуска от страна и на двата тима. Веднъж Стоян Колев се наложи да показва своята класа, а за домакините Меди Нгъза нацели страничната греда. Именно алжирецът изигра страхотно второ полувреме, когато паднаха и четирите попадения в срещата.

В 50-та минута Борислав Балджийски получи страхотен пас в наказателното поле от Меди и със странична ножица прониза вратата на гостите. Още в следващата атака алжирецът излезе сам срещу вратаря и направи 2:0 за "акулите".

Пет минути по-късно отново той финтира стража на Светкавица и отбеляза третото попадение в мача. В следващите десетина минути избраниците на Димитър Димитров-Херо имаха на няколко пъти възможност да направят резултата по-изразителен, но концентрация в завършващия удар не позволи това да се случи. Пропуски направиха Меди и Преслав Йорданов. Именно Йорданов оформи крайното 4:0 в 80-ата минута.

Съставът на Черноморец: Стоян Колев (Янко Георгиев), Траян Дянков (Николай Николов), Пламен Димов, Венелин Филипов (Енис Хайри), Жереми Фо-Поре (Крум Стоянов), Борислав Балджийски, Цветомир Цонков (Радостин Кишишев), Димитър Телкийски (Тодор Паланков), Венцислав Христов (Костадин Дяков), Меди Нгъза, Преслав Йорданов