Футболистите на Локомотив (София) и Спортист (Своге) издържаха и играха контрола в един от най-студените дни в последните години. При температура -15 градуса в началото на двубоя двата тима излязоха на изкуственото игрище на стадион “Славия”. Гостите от Своге, които играят в Западната “Б” група, изненадващо победиха с 3:2. Голяма част от контролите в България се отменят и отборите заминават на лагери в Гърция и Турция, но Локо и Спортист доказаха мъжество и устискаха на софийския мраз.

До 46-ата минута гостите от Своге водеха с убедителното 3:0, но за около минута “железничарите” върнаха две попадения.

Спортист поведе още в 10-ата минута. След центриране на Стефанов в наказателното поле на Локомотив Кристиян Добрев си вкара автогол. В 27-ата минута Добрев и Владо Манчев стреляха последователно, но не успяха да преодолеят вратаря на Спортист Годжев. Три минути след това отново Владимир Манчев имаше шанс, но след удар с глава прати топката покрай вратата. В 38-ата минута Спортист поведе с 2:0. Симеон Атанасов реализира след хубав удар от границата на наказателното поле.

Веднага след подновяването на играта Спортист покачи на 3:0. Мирослав Тодоров с прехвърлящ удар препарира влезлия секунди преди това резервен вратар за Локомотив Емил Михайлов. Локомотив вдигна оборотите в средата на втората част. В 73-ата минута след самостоятелен пробив Александър Манолов от малък ъгъл намали на 1:3. По-малко от минута след това Павел Петков беше намерен непокрит в наказателното поле и също от малък ъгъл вкара втори гол за Локомотив – 2:3. В последните минути “червено-черните” имаха още възможности да стигнат до изравнителен гол, но защитата на Спортист се справи./БЛИЦ

Локо (Сф) - Спортист 2:3
0:1 Кристиян Добрев (10-автогол), 0:2 Симеон Атанасов (38), 0:3 Мирослав Тодоров (46), 1:3 Александър Манолов (73), 2:3 Павел Петков (74)

Локо (СФ): Валентин Галев, Мирослав Коев, Илиян Гаров, Костадин Велков, Кристиян Добрев, Юлиян Петков, Мартин Димитров, Павел Петков, Младен Стоев, Даниел Пеев, Владимир Манчев
Резерви: Емил Михайлов, Харизанов, Велинов, Велев, Св. Петров, Манолов, Атанасов, Павлов, Върбанов)

Спортист (Своге): Годжев, П. Василев, Ангелов, Симеон Атанасов, Борисов, Рикардо, Райчев, Младенов, Илиев, Стефанов, Тодоров
Резерви: Димитров, Стоичков, Васев, Лаков, Николов