"Левски" записа втора поредна загуба по време на контролните срещи в Турция. След като преди три дни тимът на Николай Костов отстъпи с 1:2 на украинския Таврия, сега стори същото срещу Стяуа и то отново с 1:2. По този начин "сините" остават без победа в първия си лагер в Анталия, тъй като направиха и 1:1 с Рубин.

След първоначалното разузнаване на съперниците, Стяуа стигна до първото голово положение. Тату стреля към вратата на “Левски”, но Пламен Илиев се намеси авторитетно, парира и втория удар при добавката. В 35-ата минута Габриел Машадо удари гредата след изстрел от границата на наказателното поле.

В 38-ата минута Иван Цветков откри резултата. “Сините” проведоха атака по лявото крило. Тони Калво влезе в наказателното поле и върна топката зад точката за изпълнение на дузпа, където Цветков не сбърка фронтално срещу вратата.

Две минути по-късно Стяуа изравни. Брандан бе съборен в наказателното поле от Башлиев и Танасе изпълни точно отсъдената дузпа. Докато двата отбора се прибираха за почивка, Александро Чипчиу опита да наплюе новото попълнение на “Левски” Нуно Пинто.

Румънците имаха по-чистите положения и през второто полувреме. Радуц излезе в чиста позиция срещу Пламен Илиев и би покрай вратаря, но Дъстли Мулдер успя да избие влизащата във вратата топка. Даниел Младенов и Нуно Пинто пък не успяха да реализират за “сините” при добри положения.

Четвърт час преди края на мача Стефан Станчев загуби топката пред наказателното поле, а Балан падна в рамките на пеналта. Реферът, чието име и народност не се разбра, отсъди втора дузпа за Стяуа и Раул Русеску реализира за 2:1.

Съдията даде 7 минути добавено време, в което “Левски” имаше възможност да стигне до изравнителен гол, но намиращият се на проби бразилец Диелтон би покрай вратата на румънския страж Станка.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК

"Левски" - Стяуа 1:2
1:0 Иван Цветков (38), 1:1 Танасе (40-дузпа), 1:2 Русеску (75-дузпа)
ЛЕВСКИ:
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн (85-6.Орлин Старокин), 20.Александър Башлиев (67-4.Стефан Станчев), 28.Нуно Пинто, 10.Христо Йовов (76-14.Радослав Цонев), 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски (62-7.Даниел Димов), 8.Тони Калво (63-30.Антонио Вутов), 11.Симеон Райков (46-17.Даниел Младенов), 19.Иван Цветков (46-Диелтон)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 41.Асен Георгиев, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 4.Стефан Станчев, 26.Христо Попадиин, 6.Орлин Старокин, 7.Даниел Димов, 14.Радослав Цонев, 25.Бисер Цонев, 30.Антонио Вутов, 17.Даниел Младенов, Диелтон, Гилерме

СТЯУА:
12.Татарушану, 20.Дананае, 4.В. Илиев, 21.Чиричес, 22.Ирвулеску, 7.Чипчиу, 5.Брандан, 11.Препелица, 10.Танасе, 77.Тату, 31.Машадо
Състав за второто полувреме: 1.Станка, 18.Мартинович, 6.Гардош, 23.Арвес, 19.Лупу, 30.Балан, 8.Радуц, 26.Бикфалви, 7.Ф. Костя, 24.Русеску, 9.М. Костя
Резерви: 1.Станка, 95.Чиучулеску, 18.Мартинович, 6.Гардос, 23.Алвес, 19.Лупу, 28.Росу, 30.Балан, 8.Радут, 7.Ф. Костя, 26.Бикфалви, 90.Николич, 9.М. Костеа, 24.Русеску, 14.Латовлевич

Жълти картони: Брандан, Чипчиу, Радуц, Алвес(Стяуа)