Славия беше близо до изненадата в столичното волейболно дерби с ЦСКА при мъжете. “Червените” обаче спечелиха двубоя от 14-ия кръг с оспорвано 3:2 (25:13, 16:25, 22:25, 25:23, 15:9).

В първия гейм с непробиваемата си блокада ЦСКА тотално разгроми домакините за 25:13. Нещата обаче се промениха във втората част. Северин Димитров остави в игра влезлия като резерва разпределител Борислав Георгиев, който преобрази играта на своя тим. “Белите” бяха безкомпромисни и изравниха след 25:16. И в третия гейм Славия доминираше - 25:22. Четвъртият гейм също беше оспорван, особено към края, когато Славия намали аванса на “червените” до 1 точка. В крайна сметка “белите” победиха с 25:23. В петия гейм отново посрещането и нападението на шампионите им донесоха нужното предимство да затворят мача като победители.

Топреализатор на мача стана центърът на Славия Венцислав Рагин с 20 точки, 6 от които от блокада. Неговият доскорошен съотборник в младежкия национален отбор Борислав Георгиев впечатли с 6 аса. Най-резултатен за победителите стана Ивайло Стефанов с 18 точки./БЛИЦ