Литекс победи с 3:0 Хеброс (Харманли) в контролен мач, игран в три полувремена по 30 минути. Такова беше изискването на Христо Стоичков. Това е втора проверка между двата тима, като в първата ловчанлии биха с 6:0 в дебюта на Камата. Дебют за Литекс днес направи испанецът Хуан Луис Наваро, който идва от втория отбор на Севиля.

Головете паднаха в последната част. Николай Бодуров отбеляза за 1:0. Последва попадение на друг защитник - Петър Занев. Третият гол бе дело на новото бразилско попълнение Марсело Никасио. Нападателят имаше още възможности, но на три пъти изпусна сам срещу вратаря. През второто полувреме ловчанлии пропуснаха да открият. Тогава влезлият като резерва нападател Янаки Смирнов тресна гредата. В последната част на терена беше и Христо Янев, около когото се развихри скандал преди няколко дни. След контролата с “Ботев” (Враца) играчът беше изгонен от Камата, но впоследствие нещата утихнаха.

Литекс първа част: Евгени Александров, Страхил Попов, Илия Миланов, Пламен Николов, Васил Божиков, Луис Наваро, Томи Костадинов, Никола Колев, Момчил Цветанов, Светослав Тодоров, Галин Иванов

Литекс втора част: Александър Конов, Кирил Динчев, Илия Миланов, Пламен Николов, Васил Божиков, Румен Руменов, Томи Костадинов, Никола Колев, Борислав Борисов, Янаки Смирнов, Ангел Здравчев

Литекс трета част: Илко Пиргов, Николай Бодуров, Максим Жос, Бернар Итуа, Петър Занев, Сандриньо, Александър Цветков, Христо Янев, Георги Миланов, Марсело Никасио, Армандо Ваюши