Миньор (Перник) започна 2012 година с убедителна победа с 5:0 срещу Септември (Симитли). Контролата се игра в Мурсалево и "жълто-черните" контролираха действията на терена от първата до последната минута.

В 17-ата бразилецът Том откри резултата, а в 20-ата единият от новите алжирци в тима Си Салем Якине удвои - 2:0. При този резултат приключи първото полувреме, а след почивката паднаха нови три гола. В 60-ата минута Милен Василев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фарес Брахими.

До края на двубоя гол във вратата на тима от Симитли вкара и юношата на Миньор Йордан Тодоров, а Ангел Тренчев си отбеляза автогол, с което беше фиксирано крайното 5:0 за селекцията на Стойчо Стоев.

МИНЬОР - СЕПТЕМВРИ (Симитли) 5:0
1:0 Том (17), 2:0 Салем (19), 3:0 Милен Василев (60-дузпа), 4:0 Йордан Тодоров (79), 5:0 Ангел Тренчев (83-автогол)

Съставът на Миньор: Иван Чворович, Милен Василев, Борислав Стойчев, Николай Христозов, Бумела, Ванчо Траянов, Том, Салас Окечукво, Ариби Амин, Си Салем Якине, Костадин Аджов (Ивайло Цветков, Давид Стоянов, Фарес Брахими, Йордан Тодоров, Йорданов)