Берое записа престижно равенство 1:1 срещу шампиона на Азербайджан Нефтчи (Баку) в първата си контрола за тази зима. Срещата се проведе на помощния терен на "Мардан спорт комплекс" край Анталия. Попадението за Берое реализира Емил Ангелов в 23-ата минута след асистенция на Атанас Чипилов, а за азерите точен бе Абдулаев в 70-ата.

Треньорът на българския тим Илиан Илиев пусна титуляри срещу Нефтчи петима нови футболисти - Димитър Везалов, Дюдоне Овона, Ричард Еромоигбе, Давид Каядо, както и пристигналият на проби Маленга Нзузи Мата.

Спецът пусна в игра 22-ма от играчите си като 20 от тях бяха на терена по едно полувреме. Бившият нигерийски халф на "Левски" Ричард Еромоигбе записа 65 игрови минути, а 25 минути Милен Желев, който също е на проби в Берое.

Следващата контрола на Берое от лагера в Турция е в петък, когато съперник ще бъде Заглембе (Любин) от Полша.

БЕРОЕ - НЕФТЧИ (БАКУ) 1:1
1:0 Емил Ангелов (23), 1:1 Абдулаев (70)

Съставът на Берое: Ивайло Иванов, Владислав Ямуков, Димитър Везалов, Ваня Джаферович, Дюдоне Овона, Ричард Еромоигбе, Милен Танев, Атанас Чепилов, Малонга Мата, Давид Каядо, Емил Ангелов (Скорчев, Илиев, Зафиров, Енчев, Пенев, Силва, Велев, Желев, Писаров, Горанов, Абушев)