Буркина Фасо загуби от Ангола с 1:2 във втория мач от Група “B” на турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея и Ангола.

Първото полувреме на мача в столицата на Екваториална Гвинея Малабо бе доста равностойно и двата тима не успяха да си вкарат гол. След почивката в 47-ата минута звездата на „черните антилопи” Матеуш се разписа за 0:1. Десет минути по-късно интригата в мача е върната, след като Ален Траоре изравни за 1:1. Успехът за Ангола подсигури Манучо Гонсалвеш с попадението си в 68-ата минута. До края на мача нови попадения не паднаха и анголците взеха трите точки.

След победата си Ангола излезе начело във временното класиране с 3 точки, колкото има и Кот д’Ивоар. Буркина Фасо пък остава на трета позиция без точков актив.

Буркина Фасо – Ангола 1:2
0:1 Матеуш (47), 1:1 Ален Траоре (57), 1:2 Манучо Гонсалвеш (68)

Буркина Фасо: Диаките, Б.Коне, Тал , Кулибали (50 – Панадетигуиру), Ален Траоре, Каборе, Руамба (59 – Банс), Кофи , Д.Коне, Питройпа, Дагано

Ангола: Карлос , Марко Айроса, Франсиско Зуела, Дани, Андре Маканга (90+5 – Ванкуидика), Жилберто, Мигел Куайме, Флавио Амадо (61 – Деде), Матеуш , Джалма (89 – Жайме)