"Левски" завърши 1:1 срещу Рубин (Казан) в престижна контрола, играна в Анталия. Попадението за "сините" реализира Тони Калво в 41-ата минута, а руснаците изравниха чрез Уридия в 53-ата. Христо Йовов пък удари греда в 60-ата минута.

В двубоя с руснаците Николай Костов изпробва Фернандо Галярдо, който игра през цялото второ полувреме. Както е известно, бразилецът от вчера е на проби при "сините". В края на мача на терена се появиха и 16-годишните близнаци Радослав и Борислав Цоневи, на които очевидно спецът смята да залага през пролетта. Няколко минути срещу Рубин записаха още 15-годишният Антонио Вутов, както и талантливият защитник Христо Попадиин. Така с четирима младоци в състава си "Левски" успя да удържи равенството и да не се даде на шампиона на Русия за 2008 и 2009 година.

"Сините" започнаха доста активно срещата. В 8-ата минута след многоходова комбинация Даниел Младенов беше изведен в отлична позиция, но стражът на руснаците Арлаускис се хвърли в краката му и парира топката. Малко след това руснаците пропуснаха да открият резултата. Удар на Партмягин срещна дясната греда на вратата на "Левски", след което Пламен Илиев улови топката.

В 17-ата минута Тони Калво демонстрира, че се намира в отлична форма, като развинти Начо, центрира топката в наказателното поле на Рубин, но тя беше избита, а след това Иван Цветков от 7-8 метра фронтално стреля в аут. Само минута по-късно Мулдер нанесе топовен изтрел, който обаче беше избит от Арлаускис. Последваха няколко опасности пред вратата на Пламен Илиев, който се справи със ситуациите.

В 41-ата минута "сините" откриха резултата. Тони Калво пое топката по лявото крило, напредна към вратата на Рубин и нанесе удар по диагонала от 20-ина метра, който попадна в горния ляв ъгъл - 1:0. Така юношата на Барселона вкара третото си попадение от началото на подготовката, след като реализира 2 гола при категоричното 9:0 над кипърския Агия Напа.

Малко преди почивката "сините" изразиха претенции за дузпа за нарушение срещу Сержиньо Грийн в наказателното поле на руснаците. Съдията от Беларус обаче не посочи бялата точка.

Костов извърши четири смени в състава си в началото на второто полувреме. Теренът напуснаха Пламен Илиев, Орлин Старокин, Дарко Тасевски и Тони Калво, а в игра се появиха Божидар Митрев, Йордан Милиев, Фернандо Галярдо и Симеон Райков. Треньорът на Рубин Курбан Бердиев пък заложи на изцяло нова единадесеторка.

Руснаците заиграха доста активно и трудът им беше възнаграден. В 53-ата минута Уридия се възползва от центриране в наказателното поле на "Левски" и от няколко метра не остави шанс на Митрев - 1:1.

Секунди по-късно избраниците на Курбан Бердиев пропуснаха да вкарат нов гол. Йордан Милиев сгреши, подарявайки топката на Ерьоменко, който преодоля Митрев, но гредата спаси "Левски", след което топката излезе в корнер. Веднага след това Милиев беше заменен от Александър Башлиев.

В 60-ата минута "сините" бяха на косъм от възможността отново да поведат на Рубин. Йовов разтресе горната греда след удар от пряк свободен удар.

В оставащото време до края на двубоя не се стигна до голово положение и пред двете врати, което запази равенството 1:1 непроменено до последния съдийски сигнал.

Следващата контрола на "Левски" от лагера в Анталия е на 26 януари (четвъртък) - срещу украинския Таврия (Симферопол).

Контролата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - РУБИН (Казан) 1:1
1:0 Тони Калво (41), 1:1 Уридия (53)
"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев (46-12.Божидар Митрев), 2.Дъстли Мулдер (88-26.Христо Попадиин), 3.Сержиньо Грийн, 6.Орлин Старокин (46-55.Йордан Милиев (58-20.Александър Башлиев), 28.Нуно Пинто, 10.Христо Йовов (76-25.Борислав Цонев), 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски (46-11.Симеон Райков), 17.Даниел Младенов (86-30.Антонио Вутов), 8.Тони Калво (46-29.Фернандо Галярдо), 19.Иван Цветков (68-14.Радослав Цонев)
Треньор: Николай Костов

РУБИН: Арлаускис, Кузмин, Навас, Кверквиля, Ансалди, Начо, Кисляк, Партмягин, Бучеров, Касаев, Врагзанетов (Алиреза, Калешин, Шаронов, Букети, Писиков, Бистров, Ерьоменко, Уридия, Жалилов, Нуров, Устинов)
Треньор: Курбан Бердиев