Славия се наложи с убедителното 6:1 срещу втородивизионния Малеш в контрола, играна в село Микрево. За "белите" това беше първи мач за 2012 година, а следващата проверка на тима е на 27 януари, когато селекцията на Мартин Кушев ще мери сили с друг отбор от Западната "Б" група - Банско.

Домакините от Микрево откриха резултата в 21-ата минута, когато от дузпа се разписа Жежев. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Станчев, който заради действието си получи директен червен картон. Двамата треньори обаче се бяха разбрали през цялото време на терена да бъдат по 11 човека и да не се нарушава численото равенство. На мястото на Станчев Мартин Кушев пусна Николай Илиев, който заигра на левия бек.

Попадението във вратата на младия Диян Вълков явно ядоса "белите", които се хвърлиха в тотален щурм, който се увенча с успех. Още до почивката Славия поведе с 3:1. В 28-ата минута Спас Георгиев изравни, а 120 секунди след това Иван Тодоров направи 2:1 с глава. В 43-ата отново Спас Георгиев беше точен в мрежата на Малеш. След почивката за Славия се разписаха още Павле Попара, както и новите попълнения Георги Пашов и Милан Ставрич.

Най-красивото попадение беше на младежкия национал Пашов, който в 75-ата минута вкара по атрактивен начин с пета.

МАЛЕШ (Микрево) - СЛАВИЯ 1:6
1:0 Жежев (21-дузпа), 1:1 Спас Георгиев (28), 1:2 Иван Тодоров (30), 1:3 Спас Георгиев (43), 1:4 Павле Попара (50), 1:5 Георги Пашов (75), 1:6 Милан Ставрич (77)

Съставът на Славия: Диян Вълков, Иван Тодоров, Даниел Златков, Янко Сандански, Мариян Станчев (22-Николай Илиев), Спас Георгиев, Михаил Милчев, Рамазан Бишевич, Петър Димитров, Владислав Златинов, Николай Божов (Емил Петров, Филип Филипов, Георги Пашов, Милан Ставрич, Даниел Васев, Павле Попара, Владислав Романов, Цветомир Тодоров, Радослав Василев)