Литекс стигна до успеха с 3:2 срещу "Ботев" (Враца) в контрола, играна в Сандански. За "оранжевите" това беше трета победа тази зима при новия им треньор Христо Стоичков. Успехът не дойде никак лесно за шампионите, които позволиха на съперника на два пъти да изравнява резултата. В крайна сметка обаче Литекс грабна победата с гол на Момчил Цветанов в 90-ата минута.

Христо Стоичков и колегата му от "Ботев" (Враца) Антони Здравков заложиха на две напълно различни единайсеторки през двете полувремена. В началото на двубоя "оранжевите" упражниха натиск. В 20-ата минута след серия двойни подавания между Христо Янев и Томи Костадинов, последният изскочи в удобна позиция, но не успя да нанесе точен удар. В 26-ата минута Янев реализира от пряк свободен удар, изпълнен от около 30 метра, като топката тупна пред вратаря Митов, подлъга го и влетя в долния му ляв ъгъл - 1:0.

В 34-ата минута отбраната на Литекс действа неразчетено и падна изравнително попадение. Топката беше върната лошо към вратаря Илко Пиргов, който не успя да я овладее и Ивайло Данчев я отне, като без проблем я прати в мрежата му за 1:1.

През второто полувреме Стоичков пусна единадесет нови играчи. Дебют с оранжевата фланелка направи Галин Иванов. Именно той беше в основата на втория гол във вратата на "Ботев" (Враца). В 52-ата минута привлеченият от Славия халф отлично подаде на таланта Никола Колев, който с удар по земя отбеляза за 2:1.

Селекцията на Тони Здравков обаче не се предаде и в 68-ата минута за втори път изравни резултата. Илия Илиев получи топката вдясно от наказателното поле на Литекс и продължи към Лъчезар Балтанов. Останал в удобна позиция срещу Евгени Александров, юношата на "Левски" заби за 2:2. Шампионите все пак стигнаха до победата в последните секунди на мача. Младокът Никола Колев центрира от корнер в малкия пеналт на "Ботев", топката стигна Момчил Цветанов, който отблизо вкара за крайното 3:2.

ЛИТЕКС - "БОТЕВ" (Враца) 3:2
1:0 Христо Янев (26), 1:1 Ивайло Данчев (34), 2:1 Никола Колев (52), 2:2 Лъчезар Балтанов (68), 3:2 Момчил Цветанов (90)

ЛИТЕКС (първо полувреме): Илко Пиргов, Илия Миланов, Николай Бодуров, Александър Цветков, Петър Занев, Страхил Попов, Христо Янев, Тиаго Мирасема, Томислав Костадинов, Георги Миланов, Армандо Ваюши
ЛИТЕКС (второ полувреме): Евгени Александров, Кирил Динчев, Итуа Онанга, Максим Жос, Пламен Николов, Румен Руменов, Момчил Цветанов, Галин Иванов, Борис Борисов, Янаки Смирнов, Никола Колев

"БОТЕВ" (Враца): Митов, Ан. Петров, Альошев, Пенчев, Маринов, Валериев, Чалъков, Христов, М. Петров, Данчев, Владинов (Цветковски, Куанг, Ковачев, Найденов, Ванков, Балтанов, Коконов, Раденцов, Илиев, Б.Костадинов, Мирчев)