Баскетболният Рилски спортист постигна трудна победа като гост с 86:79 над Черноморец в Бургас. Това беше първа среща от 14-ия кръг в мъжкото първенство. На полувремето Рилецо водеше с десет точки – 42:32. Черноморец изравни при 55:55, а следващите шест-седем минути резултатът вървеше кош за кош. Тройка на Асен Великов две минути преди края и четири точки на Богдан Боев в последната минута от двубоя пречупиха съпротивата на домакините.

Бранко Миркович завърши с 18 точки за успеха, 16 добави Филип Вукосавлевич, Великов за 19 минути наниза 14 точки, а с 12 и 10 се отчетоха съответно Боев и Анте Билбърк.

За Черноморец Константин Коев реализира 18 точки, по 15 вкараха Деян Дунович и Димитър Рошманов, а Кирил Павловски се записа с дабъл-дабъл от 10 точки и 16 борби./БЛИЦ