Манчестър Юнайтед детронира Манчестър Сити като носител на ФА Къп, след като в мач от 3 кръг на най-стария футболен турнир се наложи с 3:2 като гост. Уейн Рууни вкара два гола за “червените дяволи”, Пол Скоулс се завърна в игра за тима половин година, след като сложи край на кариерата си.

Рууни даде аванс на гостите в 10-ата минута, когато с глава засече центриране на Антонио Валенсия. Две минути по-късно Манчестър Юнайтед получи числено предимство. Венсан Компани получи пресилен червен картон за влизане в краката на Нани.

Дани Уелбек удвои аванса на “червените дяволи” с удар от воле в 30-ата минута. Девет минути по-късно Рууни вкара втория си гол. Той си спечели дузпа, вратарят Костин Пантилимон отрази удара на звездата на Юнайтед, но английският национал се разписа с глава при добавката.

Три минути след почивката Манчестър Сити върна един гол. Александар Коларов бе точен при изпълнение на пряк свободен удар. Серхио Агуеро върна интригата в 64-ата минута. Аржентинецът се възползва от грешка на Пол Скоулс, който игра в последните 30 минути. Той замени Нани.

“Гражданите” можеха да стигнат и до изравнително попадение в добавеното време. Коларов стреля опасно от фаул, Линдегаард не се намеси убедително, но нямаше играч на Сити, който да прати топката във вратата. След това вратарят на домакините Пантилимон стреля неточно с глава след изпълнение на корнер.

Победата не само прати Манчестър Юнайтед в следващия кръг на ФА Къп, но тимът на Сър Алекс Фъргюсън в известна степен си върна на градския съперник за поражението с 1:6 на “Олд Трафорд” във Висшата лига през октомври. Още повече “червените дяволи” вкараха три гости на “гражданите” за първи път от 1996 г.

Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед 2:3
0:1 Уейн Рууни (10), 0:2 Дани Уелбек (30), 0:3 Уейн Рууни (39), 1:3 Александар Коларов (48), 2:3 Серхио Агуеро (64)

Манчестър Сити: Пантилимон, Ричардс, Компани, Лескът, Коларов, Джонсън (46-Сабалета), Де Йонг, Милнър, Силва (46-Савич), Насри (82-Харгрийвс), Агуеро
Резерви: Харт, Клиши, Сабалета, Савич, Харгрийвс, Разак, Суарес

Манчестър Юнайтед: Линдегаард, Смолинг, Джоунс, Фърдинанд, Евра, Валенсия, Карик, Гигс, Нани (59-Скоулс), Уелбек (75-Андерсон), Рууни
Резерви: Де Хеа, Еванс, Рафаел да Силва, Скоулс, Андерсон, Ернандес, Парк Джи Сунг