Българският национал Станислав Манолев вкара гол при домакинския успех на ПСВ Айндховен с 2:1 срещу Рапид (Букурещ). Мачът от шестия кръг на Група “C” в Лига Европа беше протоколен, след като всичко беше ясно още преди седмица.

През първото полувреме на „Филипс” не паднаха голове. След почивката домакините натиснаха, а в 70-ата минута Станислав Манолев се появи в игра на мястото на белгиеца Стефано Марзо. Само пет минути по-късно българинът откри резултата. В 79-ата минута словенският национал Тим Матавш оформи крайното 2:0. Така „филипсите” завършиха на първо място в групата с актив от 16 точки, докато Рапид (Букурещ) остана на последното място само с 3 пункта.

В другия мач от групата Апоел (Тел Авив) победи за престиж у дома Легия (Варшава) с 2:0. Головете за успеха на израелския гранд вкараха Салим Тоама в 33-ата минута и Авихай Ядин в 76-ата минута. Въпреки успеха си Апоел остана на третото място в крайното класиране със 7 точки, докато Легие (Варшава) завърши на втора позиция с 9 пункта.

Напред от тази група продължават ПСВ Айндховен и Легия (Варшава), докато Апоел (Тел Авив) и Рапид (Букурещ) приключиха с участието си в Европа за този сезон.