Черно море отпадна от турнира за купата на УЕФА от германския Щутгарт, след като на реванша завърши 2:2 и с общ резултат 3:4 напусна надпреварата. Дори и в най-смелите си мечти едва ли варненци са мислели, че седем минути преди края на двубоя в Германия ще водят с 2:0. През първото полувреме и двата отбора нямаха кой знае какви голови положения, като логично домакините имаха превес на терена.

Само две минути след подновяването на играта Йордан Юруков изведе варненци напред в резултата. Тазджъ върна топката към вратаря Йенс Леман, който се подхлъзна и Юруков я вкара в мрежата. В 80-ата минута Черно море повече с 2:0 след гол на Георги Илиев. Оставаха десетина минути и “моряците” щяха да сътворят истинска сензация, като се доберат до груповата фаза на турнира.

Типично по български обаче нашите се предадоха точно накрая. В 83-ата минута Хитцелспергер намали на 1:2  и двубоят отиваше на продължение. В четвъртата минута от даденото от съдията добавено време на двубоя Какау центрира и Марио Гомес изравни за крайното 2:2, което прати Щутгарт в групите на УЕФА.

ПРОСЛЕДЕТЕ ПО-ИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ С БЛИЦ

1-а минута -
начало на мача
3-а минута -
домакините атакуват повече, Мартин Ланиг иваше шанс, но не успя да продължи към Гомес
6-а минута - първи корнер за домакините, но защитата на Черно море се справя
20-минута - опасна атака за Щутгарт, Кедира подава към Гомес, но Карамфил Илчев изпреварва нападателя на домакините
25-а минута - домакините играят по-добре и владеят инициативата
29-а минута - жълт картон за Станислав Стоянов от Черно море
29-а минута - жълт картон и за Чиприян Марика от Щутгарт
33-а минута - домакините организират първата си по-сериозна голова атака. Гомес стреля силно, но в последния момент Домакинов блокира удара на нападателя на Щутгарт
45-а минута - центриране на Марика отляво към Гомес, но нападателят стреля с глава в аут

45-а минута
- край на първото полувреме
46-а минута - начало на второто полувреме
47-а минута - ГООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛ! 1:0 за Черно море, голмайстор Йордан Юруков. Тазджъ върна топката назад към Леман, който се подхлъзна и от това се възползва Юруков, който пусна коженото кълбо в опразнената врата. Варненци са на един гол от класиране в групите на УЕФА
55-а минута - жълт картон за Тазджъ
56-а минута - още един жълт картон, за Ланиг
63-а минута - смяна в състава на Щутгарт - Какау влиза на мястото на Марика
66-а минута - смяна и в Черно море - Фернандеш влиза на мястото на Милен Петков, Никола Спасов подсилва атаката
69-а минута - домакините имат превес на терена, но играчите на Черно море играят страхотно в дефанзивен план, което създава напрежение в редиците на германците
72-а минута - смяна в състава на Щутгарт, Манян влиза на мястото на Мартин Ланиг
73-а минута - жълт картон за току-що влезлия Людовик Манян
80-а минута - ГОООООООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛ!!! Невероятно, Черно море поведе на Щутгарт с 2:0 и е на десетина минути от групите на УЕФА. Попадението е дело на Жоро Илиев
83-а минута - ГООООООООЛ за Щутгарт, Хицелспергер - 2:1 за Черно море. Ако така завърши срещата, ще има продължения, тъй като и в София резултатът бе 2:1, но за Щутгарт
85-а минута - смяна в състава на домакините - Манджек влиза на мястото на Руди
88-а минута - Хитцелспергер стреля от 25 метра, но топкатане попада в целта
90-а минута - играе се добавено време на срещата
94-а минута - ГООООООЛ! Черно море не удържа преднината си, Щутгарт изравни за 2:2, голмайстор Марио Гомес
95-а минута - край на срещата. Черно море водеше с 2:0, но допусна изравняване в последните седем минути и отпадна от турнира

Щутгарт - Черно море 2:2
0:1 Юруков (47), 0:2 Г. Илиев (
80), 1:2 Хитцелспергер (83), 2:2 Гомес (90+4)

Шутгарт: Леман, Хилберт, Осорио, Тазджъ, Бока, Хедира, Руди (85 - Манджек), Хитцелспергер, Ланиг (72 - Манян), Марика (63 - Какау), Гомес
Резерви: Столц, Какау, Манян, Фишер, Манджек, Любоя, Трааш

Черно море: Карамфил Илчев, Михаил Лазаров, Николай Домакинов, Танко Дяков, Периш, Рикардо, Станислав Стоянов, Даниел Георгиев, Георги Илиев, Милен Петков (66 - Фернандеш), Йордан Юруков
Резерви: Хмарук, Фернандеш, Андонов, Костадинов, Бачев, Димов, Колев

Стадион: "Мерцедес Бенц Арена" - 8000 зрители
Съдия: Майкъл Дийн (Англия)
Жълти картони: Марика, Тазджъ, Ланиг, Манян (Щ); Ст. Стоянов, Г. Илиев, Д. Георгиев (Ч)