Барселона очаквано се класира за финала на световното клубно първенство, след като победи катарския Ал Сад с 4:0. Успехът на каталунците над азиатския клубен първенец бе помрачен от тежката контузия на Давид Вия, който ще пропусне следващите шест месеца заради счупен крак.

Друг нападател на “блаугранас” Алексис Санчес е с разтежение. Бразилският бранител Адриано вкара два гола, а сънародникът му Максуел, появил се в игра като резерва, също се отчете с попадение. Сейду Кейта също се разписа за успеха.

Адриано откри резултата в 25-ата минута при разбъркване пред вратата след центриране на Педро. Бразилецът вкара второто си попадение в мача две минути преди почивката, когато получи подаване от Тиаго Алкантара.

В 64-ата минута Лионел Меси изведе Сейду Кейта сам срещу вратаря Мохамед Сакр и малийският национал направи аванса на каталунците класически. Девет минути преди края Мексуел вкара от малък ъгъл, докато Сакр се опита да избие удара му с крак.

На финала на световното клубно първенство в неделя Барселона ще играе с бразилския Сантос, докато Ал Сад ще се изправи срещу Кашива Рейсол в азиатски сблъсък за третото място.

0:1 Адриано (25), 0:2 Адриано (43), 0:3 Сейду Кейта (64), 0:4 Максуел (81)

Ал Сад: 18.Мохамед Сакр, 3.Надир Белхадж, 4.Ли Джун Со, 5.Весам Абдулмаджид, 6.Касола Мохамед, 9.Мамаду Нианг (77-7.Абдула Кони), 12.Кадер Кейта (85-11.Хасан ал Хайдос), 13.Ибрахим Абдулмаджед, 14.Халфан ал Халфан, 15.Талал Алблуши (65-10.Мохамед ал Язиди), 21.Абдула Кони

Барселона: 1.Виктор Валдес, 5.Карлес Пуйол, 21.Адриано, 22.Ерик Абидал (66-19.Макуел), 14.Хавиер Масчерано, 15.Сейду Кейта, 11.Тиаго Алкантара, 8.Андрес Иниеста, 10.Лионел Меси, 7.Давид Вия (39-9.Алексис Санчес, 71-27.Исаак Куенка), 17.Педро Родригес