Андерлехт е единственият тим, който завърши груповата фаза на Лига Европа с пълен актив от 18 точки, след като срази у дома Локомотив (Москва) с 5:3 в голово шоу и записа шести пореден успех в Група „L”.

И двата тима си бяха осигурили класирането за 1/16-финалите на турнира още преди този последен шести кръг, в който трябваше да определят победителя в групата. Руският гранд можеше да триумфира на първото място само при разгромен успех на белгийска земя, но вместо това претърпя погром. Все пак московските „железничари” поведоха в резултата след гол на Игнатиев още в 21-ата минута – 0:1. До почивката обаче домакините осъществиха пълен обрат след голове на Клестан в 33-ата и Фернандо в 39-ата минути. През втората част в 57-ата минута Василевски увеличи аванса на белгийския тим до 3:1, а четири минути по-късно Суарес бе точен за 4:1. В 69-ата минута Дмитрий Съйчев намали от дузпа за 4:2, но с това не всичко в мача бе приключило. Резултатът стана 5:2 след гол на Жиле в 78-ата минута. Малко след това гостите останаха с 10 души на терена, защото след като червен картон получи Иванов. Крайното 5:3 оформи Съйчев в 89-ата минута с второто си попадение в мача. След победата Андерлехт завърши на първо място в групата с 18 точки, докато Локомотив (Москва) остана втори с 12 пункта.

В другия мач от групата АЕК (Атина) се наложи с 3:1 като гост на Щурм (Грац) и спечели третото място в крайното класиране. Двубоят бе без значение и за двата тима, които още преди да започнат сблъсъка помежду им, знаеха, че нямат шансове да продължат на 1/16-финалите. Гостите от Атина поведоха с 2:0 след голове на Манолас и Бърнс съответно в 10-ата и 43-ата минути. След почивката в 69-ата минута кайнц намали до 1:2, но в 77-ата минута Клонародис оформи крайното 1:3. Това бе първа победа за гръцкия тим този сезон в турнира и с нея измести съперника си от третото място. Щурм също завърши участието си в турнира с 3 точки, но остана четвърти заради по-лошия баланс от преките двубой с тима от Атина.

ГРУПА “L”
aek.jpg1_21.jpgЩурм (Грац) – АЕК (Атина) 1:3
0:1 Костас Манолас (10), 0:2 Натан Бърнс (43), 1:2 Флориан Кайнц (59), 1:3 Виктор Клонаридис (77)

Грац, “Ю Пи Си Арена”
Съдия: Александру Дякону (Румъния)

1_23.jpg1_22.jpgАндерлехт – Локомотив (Москва) 5:3
0:1 Владислав Игнатиев (21), 1:1 Саша Клестан (33), 2:1 Фернандо (39), 3:1 Марчин Василевски (57), 4:1 Матиас Суарес (61), 4:2 Смитрий Съйчев (69-дузпа), 5:2 Гилем Жиле (78), 5:3 Дмитрий Съйчев (89)