Шампионът на Южна Америка Сантос се класира за финала на световното клубно първенство след победа с 3:1 над бившия тим на Христо Стоичков Кашива Рейсол.

И трите попадения на бразилския тим бяха отбелязани с удари извън наказателното поле. На финала на турнира в Япония Сантос ще играе с победителя от утрешния полуфинал между Барселона и Ал Сад.

Звездата на бразилците Неймар откри резултата в 19-ата минута с удар от 25 метра, след като технично се освободи от пазача си. Пет минути по-късно Боргес удвои с изстрел от 20 метра, след като избяга от Татсуя Масушима.

Хироки Сакай върна едно попадение за Кашива Рейсол в 54-ата минута, след като се разписа с глава. Девет минути по-късно Данило възобнови аванса на Сантос от два гола. Той бе точен с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

По-рано днес мексиканският Монтерей победи Есперанс от Тунис с 3:2 в мача за петото място на световното клубно първенство.