Монтерей завоюва петото място на световното клубно първенство, след като се наложи с 3:2 над тунизийския Есперанс. Мексиканците стигнаха до успеха, въпреки че изоставаха в резултата в мача между шампионите на КОНКАКАФ и Африка.

Яник Ндженг даде аванс на Есперанс в 31-ата минута, но Ирам Майер изравни осем минути по-късно. Точно преди почивката Монтерей обърна резултата в своя полза чрез Алдо де Нигрис.

Хесус Савала вкара трети гол за мексиканците в началото на второто полувреме, а африканците върнаха едно попапедие чрез Халид Муелхи в 76-ата минута от дузпа.

След като отстъпи на Кашива Рейсол на четвъртфиналите, Монтерей получи и неприятна новина – чилийският нападател Умберто Суасо е с контузия. Той не успя да се възстанови и изгледа мача с Есперанс от трибуните на стадиона в Тойота.