Катарският Ал-Сад се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство. Отборът победи с 2:1 шампиона на Африка Есперанс (Тунис). В редиците на Ал-Сад личаха имената на Надир Белхадж, Кадер Кейта и Мамаду Нианг. Катарският ще спори на полуфиналите с европейския първенец Барселона, който е и настоящ носител на титлата от Световното клубно първенство. Двубоят е на 15 декември (четвъртък) от 12:30 часа.

Ал-Сад се възползва от две грешки в отбраната на Есперанс и дръпна с 2:0 до 50-ата минута. В 33-ата минута стражът на Есперанс Бен Шрифия не се справи с диагонален удар на Кадер Кейта и при последвалата добавка Халфан Ибрахим откри резултата. В 49-ата минута Надир Белхадж реализира за 2:0. Тунизийците се хвърлиха в атаки и намалиха на 1:2 в 60-ата минута след гол на Дараги с глава. До края на мача съдиите отмениха две попадения на Есперанс, на Ндженг и Аяри. Спорно е решението на съдийската тройка при отменения гол на Аяри, който при повторенията се вижда, че не е в положение на засада.