Шампионът на Япония Кашива Рейсол се класира за четвъртфиналите на Световното клубно първенство, след като победи първенеца от Шампионската лига на Океания Оукланд Сити с 2:0.

Срещата между бившия тим на Христо Стоичков и новозеландците бе решена в края на първото полувреме, когато “слънчевите крале” вкараха два гола за три минути.

Джуния Танака откри резултата в 37-ата минута, когато проби отляво и от малък удар намери пролука между Джейкъб Спуунли и близкия страничния стълб.

Три минути по-късно Кашима удвои аванса си. Леандро Домингес центрира от фаул, а ударът на Сакаи с глава се отби от гредата. При последвалото разбъркване Масато Кудо прати топката във вратата.

Поражението изхвърли Оуклънд Сити от турнира, а Кашива Рейсол ще играе в неделя на четвъртфинал срещу мексиканския Монтерей – победител от Шампионската лига на КОНКАКАФ.