Класиралият се още преди този последен шести кръг Интер падна у дома от ЦСКА (Москва) с 1:2 в среща от Група “B”. Успехът класира руският тим за 1/8-финалите, след като в другия мач от групата Лил и Трабзонспор направиха самоубийствено 0:0.

Двубоят на „Джузепе Меаца” бе доста равностоен, като през първата част голове не паднаха. След почивката в 50-ат аминута сенегалецът Сейду Думбиа изведе „армейците” напред в резултата – 0:1. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, след като в ответната атака Естебан Камбиасо изравни за 1:1. Три минути преди края Василий Березуцкий вкара за крайното 1:2 и класира ЦСКА за 1/8-финалите.

Интер финишира на първо място в групата с 10 точки, а ЦСКА зае втората позиция с 8 пункта. На трето място със 7 точки остана Трабзонспор и турците ще играят в Лига Европа напролет. На четвърта позиция приключи Лил с 6 точки.

0:1 Сейду Думбиа (50), 1:1 Естебан Камбиасо (51), 1:2 Василий Березутцкий (86)

Милано, “Джузепе Меаца”
Съдия: Давид Фернандес Борбалан (Испания)

Интер: 12.Кастелаци, 4.Санети, 25.Самуел, 26.Киву (46 – 28.Сарате), 55.Нагамото, 23.Ранокиа, 37.Фараони, 19.Камбиасо, 29.Коутиньо (46 – 16.Калдирола ), 20.Оби (70 – 11.Алварес), 22.Милито

ЦСКА (Москва): 30.Габулов, 24.В.Березуцкий, 4.Игнашевич, 6.А.Березуцкий, 14.Набабкин , 2.Шемберас (77 – 22.Алдонин), 17.Мамаев , 10.Дзагоев, 26. Олисех (77 – 19.Цауня), 9.Вагнер Лав, 8.Думбиа (90+2 – Шенников)