Бенфика записа резонна домакинска побед срещу Оцелул (Галац) с 1:0 в среща от последния шесто кръг в Група “C” на Шампионската лига и узакони класирането си за 1/8-финалите в турнира.

Единствения гол в мача отбеляза Оскар Кардосо отблизо още в 7-ата минута, но той бе достатъчен, за да спечелят "лисабонските орли" групата, което им дава право да бъдат в урната на поставените при жребия за 1/8-финалите на надпреварата.

След победата си Бенфика събра актив от 12 точки и завърши на първо място, докато Оцелул (Галац) приключи на последната четвърта позиция без нито една спечелена точка.

1:0 Оскар Кардосо (7)

Лисабон, “Ещадио Да Луш”
Съдия: Мануел Грефе (Германия)

Бенфика: 1.Артур Мораес, 24.Гарай, 3.Емерсон, 33.Жардел, 10.Аймар (70 – 19.Родриго), 6.Хави Гарсия, 28.Витсел, 5.Рубен Аморим, 20.Гайтан, 8.Бруно Сезар (57 – 9.Нолито), 7.Оскар Кардосо (79 – 30.Савиола)

Оцелул: 12.Граховац, 3.Рапа, 55.Перендия, 10.Параскив, 29.Гиургиу , 14.Илие (21 – 5.Любинкович ), 7.Йорга, 8.Антал (81 – 11.Фрунжа), 6.Бенга, 26.Неагу (70 – 27.Пена), 4.Филип