Манчестър Сити победи у дома класиралия се вече Байерн (Мюнхен) с 2:0 в среща от последния шести кръг на Група „А” в Шампионската лига. Давид Силва (36) и Яя Туре (52) вкараха головете за успеха на „гражданите”, които обаче не успяха да се класират за 1/8-финалите и ще продължат да се състезават напролет в турнира Лига Европа.

От самото начало „гражданите” заложиха на продължителни разигравания и постепенни атаки. В 15-ата минута гол на Джулиън Лескът справедливо бе отменен заради нарушение срещу вратаря на Байерн Ханс Йорг Бут. Сити продължи да контролира събитията на терена и в 36-ата минута след самостоятелна акция Давид Силва с плътен удар от границата на наказателното поле и откри резултата – 1:0. Две минути по-късно Агуеро от чиста позиция пропусна да удвои преднината на „гражданите”, а в 43-ата минута Гарет Бари от 11 метра не успя да отбележи.

След почивката в 52-ата минута Яя Туре бе изведен сам срещу Ханс Йорг Бут и не сгреши за 2:0. Постепенно „гражданите” намалиха оборотите и съсредоточиха вниманието си върху резултата от другия мач в групата, който не бе в тяхна полза. До края на мача не се стигна до нови попадения и Сити спечели заслужени трите точки, които обаче не се оказаха достатъчни за класиране в следващата фаза, след като в другата среща Наполи спечели с 2:0 при визитата си на аутсайдера в групата Виляреал.

С успеха си Сити събра 10 точки и остана на трето място в крайното класиране, което праща тима да участва в Лига Европа през пролетта. Байерн бе спечелил групата още в миналия кръг и приключи с актив от 13 точки.

ГРУПА “A”
1:0 Давид Силва (36), 2:0 Яя Туре (52)

Манчестър, “Етихад Стейдиъм”
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)

Манчестър Сити: 25.Харт, 4.Компани, 6.Лескът, 22.Клиши, 15.Савич, 19.Насри, 18.Бари, 21.Давид Силва (84 – 11.Джонсън), 42.Яя Туре (81 – 45.Балотели), 16.Агуеро, 10.Джеко (77 – Найджъл Де Йонг)

Байерн: 22.Бут, 13.Рафиня, 17.Жером Боатенг, 28.Бадщубер, 26.Контенто, 44.Тимошчук, 23.Пранич, 30.Луис Густаво , 27.Алаба, 11.Олич , 9.Петерсен (81 – 14.Усами)