Лидерът в “А” група след есенния полусезон Лудогорец се класира без проблем за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Тимът от Разград разгроми с 5:1 аутсайдера в шампионата Светкавица. Станислав Генчев, Марселиньо, Иван Стоянов, Емил Гъргоров и Кабаселе бяха точни за победителите, а Кънев отбеляза почетното попадение за тима от Търговище.

По традиция Лудогорец имаше сериозна агитка, като на мача дойдоха над 5000 зрители. Треньорът Ивайло Петев бе направил минимални корекции в състава си и излезе с най-доброто. И срещу скромен тим като Светкавица “зелените” бяха без изявен централен нападател, а атаката водеше Емил Гъргоров.

Домакините натиснаха още в самото начало и в петата минута Станислав Генчев пропиля чисто положение. В 14-ата той се реваншира, като откри резултата. Халфът се разписа от близо, след като се оказа най-съобразителен и отблизо засече отбита от гредата топка.

Едва в 38-ата минута Светкавица направи атака, но тя беше провалена от засада.

Точно преди почивката Лудогорец направи 2:0. Марселиньо овладя в наказателното поле, финтира защитник и вратар и на празна врата отбеляза.

След почивката Лудогорец доминираше напълно. В 61-ата минута Гъргоров направи 3:0 с удар по диагонала. Атаката бе на започната от Генчев и Иван Стоянов. Само седем минути по-късно влезлият току-що Кабаселе покачи на 4:0. Белгиецът съобразително довкара отбита от вратаря топка.

Иван Стоянов направи 5:0 в 72-ата минута. Племенникът на Йордан Лечков се разписа след удар по диагонала. Три минути след това Светкавица стигна до почетно попадение, дело на централния нападател Тихомир Кънев.

След успеха Лудогорец чака съперника си на четвъртфиналите, който ще се играе догодина.

1:0 Станислав Генчев (14), 2:0 Марселиньо (45), 3:0 Емил Гъргоров (61), 4:0 Кабаселе (68), 5:0 Иван Стоянов (72), 5:1 Тихомир Кънев (75)

Лудогорец: 1.Урош Голубович, 20.Шоко, 25.Веселин Минев, 33.Любомир Гулдан, 4.Юри Травнер, 8.Станислав Генчев (65 - Кабаселе), 18.Светослав Дяков, 73.Иван Стоянов, 22.Мирослав Иванов (46 – 19.Димо Бакалов), 23.Емил Гъргоров, 84.Марселиньо (58 - Кишада)

Светкавица: 1.Иван Георгиев, 7.Невен Венков, 5.Емил Маринов, 6.Румен Стоянов, 24.Игнат Дамянов (66 - Емил Мартинов), 20.Николай Петров, 18.Антон Костадинов (66 - Георги Дамянов), 11.Диян Димов, 11.Цветан Илиев, 10.Славчо Шоколаров, 9.Тихомир Кънев

Стадион: “Лудогорец Арена”
Съдия: Христо Ристокосков