Металист (Харков) разби у дома Аустрия (Виена) с 4:1 в среща от петия кръг и спечели Група “G”, а така се класира и за 1/16-финалите на Лига Европа.

Украинският тим поведе в 17-ата минута, когато точен бе Марко Девич – 1:0. Само две минути по-късно обаче Флориан Мадер изравни за 1:1. Домакините отново взеха гол аванс пет минути преди края на първата част, когато Девич асистире за попадението на Едмар – 2:1. След почивката играчите от Харков вкара още две попадения, дело на Папа Гай в 60-ата минута и Хосе Соса в последната 90-а минута за крайното 4:1.

В другия мач от групата Малмьо и АЗ Алкмаар си поделиха точките след 0:0. Така холандският тим остана втори в класирането с 8 точки, а шведският шампион е на дъното със само една точка.

След успеха си Металист събра 13 точки и е недостижим на върха в групата, докато Аустрия (Виена) остана на трето място с 5 пункта. „Виолетовите” могат да продължат напред само при успех в последния кръг у дома над Малмьо и загуба на АЗ Алкмаар в домакинството срещу Металист.

ГРУПА “G”

Малмьо, “Сведбанк Стадион”
Съдия: Марк Кортни (Северна Ирландия)

1:0 Марко Девич (16), 1:1 Флориан Мадер (19), 2:1 Едмар (40), 3:1 Папа Гай (60), 4:1 Хосе Соса (90)