Рубин (Казан) сломи на свой терен Шамрок Роувърс с 4:1 в среща от петия кръг в Група „А” на турнира Лига Европа. При нов успех в последния кръг руският тим ще си гарантира участие на 1/16-финалите в надпреварата.

Началният домакински натиск бе материализиран в 10-ата минута, когато парагвайският национал Нелсон Валдес бе точен за 1:0. Радостта на Рубин обаче бе твърде кратка, тъй като 120 секунди по-късно Кен Оман възстанови статуквото – 1:1. Последваха нови вихрени атаки на тима от Казан и в 36-ата минута Бибрас Натхо вкара за 2:1. След почивката в 51-ата минута Нелсон Валдес вкара втория си гол в мача за 3:1, а нигерийският голаджия Обафеми Мартинс оформи крайното 4:1 в 62-ата минута.

С успеха си Рубин се изкачи на първо място във временното класиране на групата с актив от 10 точки, докато Шамрок Роувърс остана на дъното без актив. В последния кръг Рубин гостува на гръцкия ПАОК (Солун) и при победа ще се класира за 1/16-финалите на турнира, а Шамрок Роувърс е домакин на Тотнъм, който също се бори за участие в следващия етап.

1:0 Нелсон Валдес (10), 1:1 Кен Оман (12), 2:1 Бибрас Натхо (36), 3:1 Нелсон Валдес (51), 4:1 Обафеми Мартинс (62)