Представящият се колебливо в Западната "Б" група Сливнишки герой постигна категорична победа с 4:1 над скромния Верея и се класира на 1/8-финалите за Купата на България. Двубоят се игра на стадион "Берое", като гостите от Сливница контролираха играта през цялото време. Същинско чудо щеше да бъде, ако Верея беше елиминирал професионалния си съперник. Тимът от Стара Загора беше единственият клуб от зоналните групи, достигнал до 1/16-финалите за Купата на България.

В герой за селекцията на Венци Рангелов се превърна юношата на ЦСКА Юлиан Куртелов. Талантливият нападател вкара 2 гола - в 17-ата и 25-ата минута, а между тях точен беше и Мариан Хаджиев. Така още на почивката Сливнишки герой взе комфортна преднина, с което реши крайния изход от мача. През второто полувреме точен във вратата на Верея беше и Христо Петров. Бившият нападател на Славия вкара в 80-ата минута за 0:4, а почетното попадение за домакините реализира Румен Калчев в 83-ата.