Лудогорец стигна до минимална победа с 1:0 след продължения при гостуването си на Берое и се класира на 1/8-финалите за Купата на България. Ценното попадение за лидера в "А" група вкара Мирослав Иванов в 104-ата минута. Нисичкият атакуващ халф изскочи от дълбочина след извеждащо подаване на Шоко, овладя топката на гърди и я прати в мрежата на Иво Иванов. Така Лудогорец победи за втори път тази есен под Аязмото. Берое домакинства на селекцията на Ивайло Петев и във 2-ия кръг, когато отстъпи с 1:2.

За днешния мач треньорът на домакините Илиан Илиев не можа да използва наказани Ваня Джаферович, както и трайно контузения нападател Емил Ангелов. Блестящ мач за Берое срещу Лудогорец изигра Ивайло Иванов. Опитният вратар отчая гостите с множеството си отлични намеси, като единствено Мирослав Иванов успя да го накаже.

Двата отбора подходиха предпазливо към мача и гледаха да не допускат грешки. Скуката на терена под Аязмото властваше до около средата на второто полувреме. След това обаче до края на редовното време гостите имаха няколко чисти възможности за откриване на резултата, а домакините само една. В 66-ата минута Иво Иванов се намеси отлично и спаси удар на Михаил Александров от близко разстояние. Последваха още два пропуска на юношата на ЦСКА. Появилият се на смяна Марселиньо и Шоко също не можаха да вкарат. За Берое пък мерника си неточно пробва Диан Генчев с удар извън наказателното поле. Последният се появи в игра в началото на второто полувреме, заменяйки Слави Жеков, който беше за гонене преди почивката. Опитният халф имаше жълт картон, а в 34-ата минута влезе грубо в краката на Светослав Дяков. Съдията Богомил Маринов го предупреди, че ще му покаже пътя към съблекалните, ако още веднъж се прояви и може би това е накарало Илиан Илиев да го замени с Генчев.

Малко преди изтичането на редовните 90 минути в игра за Лудогорец се появи Иван Стоянов, който пропусна да се разпише в първото продължение. В 98-ата минута бившият играч на ЦСКА влезе на скорост в наказателното поле на Берое, стреля, но Иво Иванов спаси. Малко по-късно отново Стоянов застраши домакините, като вратарят и този път демонстрира отличната си форма.

В последната минута от първото продължение най-после падна гол. В 104-ата Мирослав Иванов попадна в прегръдките на съотборниците си. Нисичкият атакуващ халф изскочи от дълбочина след извеждащо подаване на Шоко, овладя топката на гърди и с удар с левия крак по земята реализира в далечния ъгъл - 0:1.

Във второто продължение двете по-любопитни ситуации бяха пред вратата на Лудогорец. Главното действащо лице беше Петър Димитров, който обаче не успя да вкара и да прати мача в изпълнение на дузпи. Така селекцията на Ивайло Петев се поздрави с победата и елиминира носителя на Купата на България от по-миналия сезон.

В понеделник на Лудогорец предстои нов труден мач - гостуването на ЦСКА, което ще определи кой от двата отбора ще зимува на върха в "А" група.

Мачът по минути - ТУК

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1 след прод. (0:0 в ред. време)
0:1 Мирослав Иванов (104)
БЕРОЕ: 99.Ивайло Иванов, 27.Владислав Ямуков, 3.Владимир Зафиров, 25.Мирослав Енчев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 71.Милен Танев (61-19.Владислав Златинов), 7.Слави Жеков (46-10.Диан Генчев), 11.Атанас Чипилов, 77.Георги Божанов (74-88.Петър Димитров), 9.Рангел Абушев
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 18.Петър Костадинов, 10.Диан Генчев, 44.Виктор Софрониев, 88.Петър Димитров, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 20.Шоко, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 25.Йордан Минев, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 22.Мирослав Иванов, 7.Михаил Александров (89-73.Иван Стоянов), 23.Емил Гъргоров (108-10.Тодор Колев), 27.Кристиян Кабаселе (63-84.Марселиньо)
Резерви: 13.Емил Михайлов, 4.Юре Травнер, 6.Николай Дюлгеров, 73.Иван Стоянов, 84.Марселиньо, 11.Жуниор Кишада, 10.Тодор Колев
Треньор: Ивайло Петев