Миньор се класира на 1/8-финалите за Купата на България след трудна победа над Черно море. Домакините от Перник победиха с 6:4 след дузпи, редовното време и продълженията завършиха наравно 1:1. Костадин Марков от Миньор си отбеляза автогол в 27-ата минута и “моряците” излязоха напред в резултата. В 62-ата минута влезлият като резерва Милен Василев изравни. При 1:1 завърши редовното време. В 85-ата минута защитникът на Черно море Сашо Александров получи втори жълт и съответно червен картон. Варненци играха 35 минути с човек по-малко, след като срещата отиде на продължения. В тях и двата тима предимно се защитаваха и не успяха да стигнат до нов гол.

При дузпите Крум Бибишков откри за домакините, Георги Илиев изравни. Том и Камазола вкараха при вторите изпълнения. Милен Василев от Миньор направи 3:2, но Чворович хвана удара на Паломино. Това се оказа и единственият пропуск при дузпите. Ванчо Траянов реализира за 4:2, Божилов от Черно море също беше точен. При последното изпълнение Николай Христозов вкара и класира Миньор за 1/8-финалите.

МИНЬОР (Перник) - Черно море (Варна) 6:4 след дузпи (1:1 в ред. време и след прод.)
0:1 Костадин Марков (28-автогол), 1:1 Милен Василев (69)