Славия постигна трудна победа с 2:1 като гост на Монтана в мач от 14-ия кръг на "А" група и изпревари Литекс във временното класиране. "Белите" взеха много трудно трите точки на "Огоста", като победното попадение падна в добавеното време на мача и бе дело на ветерана Николай Божов. Опитният нападател за пореден път се изяви като спасител за Славия, донасяйки успеха срещу Монтана в 91-ата минута. Преди това домакините бяха открили резултата чрез Димитър Красимиров Илиев в 62-ата минута, а младежкият национал Радослав Василев беше изравнил в 73-ата.

Близо половин час "белите" бяха с човек повече на терена, тъй като капитанът на Монтана Даниел Гаджев трябваше преждевременно да напусне терена след втори жълт картон в 63-ата минута.

Мачът започна равностойно, като двата отбора бяха доста предпазливи и се защитаваха успешно. Играта често беше накъсвана заради груби нарушение, които налагаха влизането на лекарските екипи на двата тима, а съдията Александър Костадинов показа доста жълти картони.

Всичко по-интересено се случи през второто полувреме, когато паднаха 3 гола. В 62-ата минута влезлият на смяна Димитър Красимиров Илиев откри резултата. Бившият нападател на ЦСКА си спря топката на гърди и от около 20 метра наказа Емил Петров с прехвърлящ удар - 1:0.

Последва изгонването на Гаджев, а в 68-ата минута треньорът на Славия Мартин Кушев извърши две смени. Ели Маркес и Атанас Борносузов напуснаха играта, а на терена се появиха Радослав Василев и Даниел Пеев. Именно младежкият национал изравни. В 73-ата минута Василев се разписа от близко разстояние след центриране отляво за 1:1.

Пълният обрат за Славия дойде в добавеното време. Опитният Божов се разписа за 1:2 след карамбол пред вратата на домакините и така донесе успеха на най-стария столичен клуб.

От щаба на Монтана имаха сериозни претенции към главния рефер Александър Костадинов за неотсъдено нарушение на Божов срещу Антон Личков, както и за фаул срещу вратаря Христо Иванов, но в крайна сметка попадението беше зачетено и футболистите в бяло ликуваха след последния съдийски сигнал. При разправиите Костадинов показа червен картон на Стефан Грозданов.

За Славия това е 8-а победа от началото на сезона. След нея "белите" събраха 26 точки и свалиха Литекс от 5-ото място. "Оранжевите" са с 25, а утре от 16:30 часа приемат ЦСКА. Монтана остана на 9-ата позиция с 14 точки.

МОНТАНА - СЛАВИЯ 1:2
1:0 Димитър Кр. Илиев (62), 1:1 Радослав Василев (73), 1:2 Николай Божов (90+1)

Срещата по минути
6 - Божов свали топката към Йордан Юруков, който стреля, вратарят на домакините Христо Иванов демонстрира отличен рефлекс и спасява.
11 - Галин Иванов отправя неточен изстрел от около 30 метра.
22 - Силен удар на Галин Иванов е спасен от Христо Иванов.
33 - jalt.jpg Съдията Александър Костадинов продължава да раздава жълти картони, този път за Радослав Димитров.
44 - smqna.jpg Принудителна смяна за домакините. Контузеният Борис Кондев е заменен от Димитър Кр. Илиев.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

50 - Живко Желев стреля от фаул, Христо Иванов лови.
62 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Монтана! Димитър Красимиров Илиев открива резултата. Бившият нападател на ЦСКА си спря топката на гърди и от около 20 метра наказа Емил Петров с прехвърлящ удар.
Домакините остават с човек по-малко. Капитанът Даниел Гаджев получава втори жълт картон и напуска терена.
68 - Треньорът на Славия Мартин Кушев извършва две смени.
73 - topka.jpg ГОЛ! Гостите изравняват - 1:1! Радослав Василев бележи за Славия. Младежкият национал се разписва от близко разстояние.
80 - Неуспешен опит на Галин Иванов да прехвърли Христо Иванов.
84 - Христо Иванов изпреварва Божов и лови топката.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1 - topka.jpg ГОЛ! Славия обръща резултата - 1:2! Николай Божов е точен при заформилото се меле в наказателното поле на Монтана.
90+4 - Край на мача. Монтана падна с 1:2 от Славия.
МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 11.Александър Дюлгеров, 3.Емил Копаранов, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 21.Даниел Гаджев, 18.Янко Сандански, 8.Димитър В. Илиев, 19.Борис Кондев (44-17.Димитър Кр. Илиев), 10.Димитър Воденичаров, 9.Луис Едуардо
Резерви: 12.Атанас Аршинков, 2.Георги Мечечиев, 17.Димитър Кр. Илиев, 5.Димитър Коемджиев, 16.Владимир Мичев, 22.Светлан Кондев, 20.Николай Чипев
Треньор: Стефан Грозданов
СЛАВИЯ: 12.Емил Петров, 20.Радослав Димитров, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 28.Ели Маркес (68-11.Радослав Василев), 18.Филип Филипов, 8.Атанас Борносузов (68-77.Даниел Пеев), 33.Галин Иванов (81-10.Павле Попара), 44.Жозе Жуниор, 83.Йордан Юруков, 17.Николай Божов
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 3.Кирил Дамянов, 26.Юлиян Попев, 35.Деян Молдованов, 77.Даниел Пеев, 10.Павле Попара, 11.Радослав Василев
Треньор: Мартин Кушев