Лидерът в "А" група Лудогорец не допусна изненада и победи с 2:0 Калиакра в мач от 14-ия кръг. Тимът от Разград обаче беше затруднен от гостите от Каварна, които до 68-ата минута удържаха нулевото равенство. Избраниците на Ивайло Петев не играха на познатото високо ниво и се измъчиха доста, за да стигнат до трите точки.

Пропуските пред вратата на Калиакра се редуваха един след друг, което изнерви до краен предел публиката на домакините, изпълнила и днес трибуните на "Лудогорец Арена". Чак в 68-ата избраниците на Ивайло Петев откриха резултата. Разписа се Михаил Александров, след като се откъсна зад защитата ка гостите и прати топката в мрежата на Цветан Димитров - 1:0. Крайното 2:0 оформи появилият се на смяна Кристиян Кабаселе. Белгийският талант вкара с глава в 94-ата минута.

В днешната среща треньорът Ивайло Петев изненадващо остави на пейката любимеца на публиката в Разград - Шоко. Къдрокосият бразилски защитник обаче се появи в игра в началото на второто полувреме и изигра силни 45 минути. Шоко беше замесен при втория гол, паднал в 94-ата минута. Той центрира, Йордан Минев на задна греда върна топката в малкото наказателно поле, където Кабаселе засече с глава за 2:0.

За Лудогорец това беше 11-а победа от началото на сезона. След нея лидерът има 35 точки, а Калиакра е на предпоследното 15-о място с едва 6 в актива си.

ЛУДОГОРЕЦ - КАЛИАКРА 2:0
1:0 Михаил Александров (68), 2:0 Кристиян Кабаселе (90+4)

Срещата по минути
7 - Изстрел на Марселиньо преминава покрай вратата на Калиакра.
13 - Гостите от Каварна пропускат да поведат в резултата. Иван Цачев преодоля двама играчи на Лудогорец и стреля, изпращайки топката на сантиметри покрай гредата.
26 - ГРЕДА! Изстрел на Емил Гъргоров се отбива в гредата.
29 - Удар на Гъргоров преминава над вратата на Калиакра.
36 - Добър пробив на Светослав Дяков, бранител на гостите обаче се намесва решително и му отнема топката.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев извършва първа смяна. Мястото на Юри Травнер заема Шоко.
48 - Пропуск на Михаил Александров от два метра.
58 - smqna.jpg Втора смяна за Лудогорец. Кристиян Кабаселе влиза в игра, Иван Стоянов напуска терена.
64 - jalt.jpg Вратарят на Калиакра Цветан Димитров получава жълт картон заради реплика към съдията.
67 - Минев подава към Деко, Димитров внимава и успява да улови топката.
68 - topka.jpg ГОЛ! Домакините най-после откриват резултата - 1:0! Михаил Александров открива резултата, след като се откъсна зад защитата ка Калиакра и прати топката в мрежата на Цветан Димитров.
76 - Кристиян Кабаселе пропуска да вкара за Лудогорец от изгодна позиция.
79 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Антон Димитров получава втори жълт картон за грубо нарушение срещу Мишо Александров и напуска терена.
83 - Марселиньо отправя неточен удар.
87 - Изстрел на Михаил Александров е избит от Цветан Димитров.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+4 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Лудогорец! Кристиян Кабаселе бележи с глава. Шоко центрира, Йордан Минев на задна греда върна топката в малкото наказателно поле и за белгийския талант не остана нищо друго, освен да се разпише.
90+5 - Край на мача. Лудогорец победи Калиакра с 2:0.
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 33.Любомир Гулдан, 5.Александър Барт, 4.Юри Травнер (46-20.Шоко), 18.Светослав Дяков, 22.Мирослав Иванов, 84.Марселиньо (90+3-10.Тодор Колев), 73.Иван Стоянов (58-27.Кристиян Кабаселе), 7.Михаил Александров, 23.Емил Гъргоров
Резерви: 13.Емил Михайлов, 6.Николай Дюлгеров, 20.Шоко, 19.Димо Бакалов, 11.Жуниор Кешада, 10.Тодор Колев, 27.Кристиян Кабаселе
Треньор: Ивайло Петев

КАЛИАКРА: 1.Цветан Димитров, 15.Антон Петров (84-30.Милен Бонев), 5.Антон Димитров, 4.Детелин Димитров, 11.Цветан Филипов, 8.Ивайло Раденцов, 16.Иван Цачев, 6.Мартин Ковачев, 10.Джунейт Яшар, 13.Юлиян Петков (72-20.Георги Коруджиев), 22.Четин Садула
Резерви: 12.Христо Бахтарлиев, 20.Георги Коруджиев, 17.Георги Kичуков, 7.Никола Минков, 14.Иван Райчев, 30.Милен Бонев, 23.Герасим Заков
Треньор: Радостин Трифонов