Черноморец завърза интригата в шампионата, като взе точка от лидера Лудогорец. Двата тима направиха нулево равенство на “Лазур” в много качествен за родните стандарти мач от 13-ия кръг. “Акулите” отново демонстрираха класа и спряха трети претендент за титлата. Тимът на Херо победи “Левски”, взе точка от Литекс и падна само от ЦСКА още във втория кръг на първенството. За Лудогорец това е трета грешна стъпка, като новакът в елита има реми с Локо (Пд) и поражение от Литекс.

Класирането придоби интересен вид, първите пет тима са събрани в 7 точки. Лидери с по 32 са ЦСКА и Лудогорец, а Черноморец и “Левски” са с по 27. Шампионът Литекс е на петата позиция с 25 с мач по-малко.

В отсъствието на младежкия национал Георги Терзиев Димитър Димитров пусна титуляр Енис Хайри. Тунизиецът, който от лятото обикаля различни отбори в опит да си уреди трансфер, направи силен мач. Херо бе подредил много добре отбора си и “акулите” пресираха съперника още в неговата половина.

Младият наставник на Лудогорец Ивайло Петев бе заложил на традиционната си схема без централен нападател. Това се оказа лош ход, защото Емил Гъргоров имаше много проблеми между снажните Хайри, Николай Николов и Траян Дянков.

Първите минути на двубоя бяха за домакините, но постепенно гостите започнаха по-често да поглеждат към вратата на Стоян Колев. Тимът от Разград първи отправи опасен удар. В 15-ата минута Мирослав Иванов финтира бранител близо до аутлинията и стреля, но Колев бе на мястото си. Десет по-късно Марселиньо бе изведен очи в очи с врататя на “акулите”, но Дянков се намеси авторитетно. Автори на хубавата атака бяха Станислав Генчев и Михаил Александров. Това бяха двете най-интересни положения за първото полувреме.

Втората част премина под диктовката на Черноморец. Защитата на Лудогорец обаче се справяше с всяка опасна ситуация. В 63-ата минута Жужу и Анисе елиминираха бранителите с двойно подаване, но ударът на Анисе бе от много малък ъгъл и бе обречен на провал.

Последните десет минути бяха за Лудогорец. Иван Стоянов замени Мирослав Иванов, който се контузи, и раздвижи атаката на своя тим. В защита Дянков, Николов и Хайри бяха безгрешни и не допуснаха Стоян Колев да бъде сериозно застрашен. Така двата тима заслужено си поделиха точките и направиха оставащите два кръга до паузата още по-интересни./БЛИЦ

МАЧЪТ ПО МИНУТИ ТУК

ЧЕРНОМОРЕЦЛУДОГОРЕЦ 0:0

cher.jpgЧерноморец: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков jalt.jpg, 5.Николай Николов jalt.jpg, 6.Тодор Паланков jalt.jpg (80 - Пехливанов), 37.Жереми Фо-Поре, 25.Радостин Кишишев jalt.jpg, 4.Енис Хайри, 39.Жагурта-Хамрун Жужу, 8.Лоривал Асис, 19.Абел Анисе jalt.jpg, 7.Георги Андонов (80 - Христов)
Резерви: 1.Янко Георгиев, 3.Венцислав Бонев, 15.Венелин Филипов, 11.Венцислав Христов, 9.Дани Кики, 10.Костадин Дяков, 20.Яни Пехливанов

ludogorec.JPGЛудогорец: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 20.Шоко jalt.jpg (67 - 4.Травнер), 33.Любомир Гулдан  jalt.jpg, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо jalt.jpg, 23.Емил Гъргоров (90 - Кабаселе), 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов (82 - Стоянов)
Резерви: 13.Емил Михайлов, 6.Николай Дюлгеров, 10.Тодор Колев, 73.Иван Стоянов, 11.Жуниор Кешада, 27.Кристиян Кабаселе, 4.Юри Травнер

Стадион: “Лазур”
Съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Дянков, Паланков, Анисе, Кишишев, Николов (Ч), Марселиньо, Шоко, Гулдан (Л)