Славия се върна на победния ход, след като в предишните си мачове записа загуба и равен. “Белите” надвиха като гост аутсайдера Светкавица с 3:0. Попаденията за успеха реализираха Даниел Пеев, Николай Божов от дузпа и Галин Иванов.

Противно на резултата домакините изиграха един от най-силните си мачове в “А” група и определено трябва да съжаляват за тежката загуба.

След разменени по един удар Славия откри резултата в 25-ата минута. При едно разбъркване след корнер Даниел Пеев се оказа най-съобразителен и направи 1:0 за своя тим. До почивката имаше по още едно положение за двата тима.

През втората част играта бе накъсана. В 77-ата минута Невен Венков фаулира откъсващия се Николай Божов и получи директен червен картон. От бялата точка Божов направи 2:0. В добавеното време Галин Иванов оформи крайното 3:0./БЛИЦ

СВЕТКАВИЦА - СЛАВИЯ 0:3
0:1 Даниел Пеев (25), 0:2 Николай Божов (78-дузпа), 0:3 Галин Иванов (90+3)
svetkavica.JPG
СВЕТКАВИЦА: 1.Иван Георгиев, 5.Венцислав Маринов, 6.Румен Стоянов, 7.Невен Венков, 15.Антон Костадинов, 20.Николай Петров, 23.Венцислав Йорданов, 27.Игнат Дамянов, 8.Мартин Христов (60-19.Мохамед Уахид), 9.Тихомир Кънев, 10.Славчо Шоколаров
Резерви: 88.Александър Димов, 11.Диян Димов, 13.Цветан Илиев, 17.Георги Дамянов, 19.Мохамед Уахид, 21.Емил Мартинов
Треньор: Никола Спасов

СЛАВИЯ: 12.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 28.Ели Маркес (74-33.Галин Иванов), 8.Атанас Борносузов, 7.Илия Илиев (66-10.Павле Попара), 20.Радослав Димитров, 77.Даниел Пеев, 44.Жозе Жуниор (90-5.Спас Георгиев), 17.Николай Божов
Резерви: 13.Диян Вълков, 26.Юлиан Попев, 35.Диян Молдованов, 2.Уелингтон Камарго-Том, 5.Спас Георгиев, 10.Павле Попара, 33.Галин Иванов
Треньор: Мартин Кушев

Търговище, стадион "Димитър Бурков"
Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Румен Стоянов (Светкавица); Радослав Димитров (Славия)

Срещата по минути
7 - Вратарят на домакините Иван Георгиев лови изстрел на Жозе Жуниор.
11 - Жозе Жуниор засича с глава центрираната от Николай Божов топката, изпраща я покрай вратата на Светкавица.
16 - Удар на Славчо Шоколаров, топката преминава високо над вратата на Славия.
25 - topka.jpg ГОЛ! Славия повежда - 0:1! Даниел Пеев бележи. Халфът се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на домакините, настъпило след центриране от корнер.
34 - Венцислав Йорданов стреля от пряк свободен удар, топката премина на сантиметри от дясната греда на вратата на гостите, пазена от Емил Петров.
44 - Жозе Жуниор се озова сам срещу Иван Георгиев, след като преодоля трима играчи на домакините, но не и стражът, който се намеси пожертвователно и спаси удара му.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - Неточен изстрел на нападателя на Светкавица Тихомир Кънев не затруднява Емил Петров.
60 - smqna.jpg Първа смяна в състава на домакините от Търговище. Мартин Христов отстъпва мястото си на египтянина Мохамед Уахид.
77 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Невен Венков получи директен червен картон, след като фаулира откъсалия се сам срещу вратаря Николай Божов.