Димитър Димитров изведе Черноморец до равен срещу шампиона Литекс в Ловеч. Двата тима не си вкараха гол в среща от 12-ия кръг на шампионата и завършиха 0:0. Домакините имат повече поводи да съжаляват за изпуснатата победа, след като доминираха и направиха доста пропуски. След спечелените по една точка Черноморец запазва третото си място с 26 точки, Литекс е четвърти с 25.

На трибуните в Ловеч беше и националният селекционер Любослав Пенев, който изгледа мача на бившия си тим. Любо едва ли е останал доволен от продукцията. Предварително се очакваше третият и четвъртият в класирането да направят интересен сблъсък, но това не се случи.

В групата на Литекс за първи път след продължително отсъствие бе Сандриньо. Бразилецът не е играл почти година заради счупена кост и скъсани връзки на коляното. Опитният футболист обаче не се появи в игра. За Черноморец титуляр бе дългогодишният национал Радостин Кишишев, който също лекува травма в последно време.

В първите десетина минути “акулите” атакуваха повече, след което двата тима смениха ролите си. В 19-ата минута Светослав Тодоров пропиля добро положение, като от десетина метра би в аут. Съдията Георги Кабаков помогна на гостите в 33-ата минута, когато даде само жълт картон на Асис след фаул срещу Александров, който не играеше с топката. Малко преди почивката талантът на “оранжевите” Георги Миланов бе изнесен на носилка и заменен от Александър Цветков.

През второто полувреме Литекс доминираше напълно, но нападателите бъркаха или в завършващия пас или в удара към вратата. Натискът на домакините бе пълен в последните десет минути. В добавеното време Стоян Колев спаси опасен удар на Петър Занев с глава./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЛИТЕКСЧЕРНОМОРЕЦ 0:0

lit.jpgЛитекс: 30.Евгени Александров 3.Петър Занев, 5.Итуа, 6.Максим Жос, 7.Христо Янев, 8.Том (67 - 27.Цветанов), 9.Светослав Тодоров (89 - 14.Джерманович), 11.Мирасема, 17.Георги Миланов (41 - 21.Цветков), 18.Илия Миланов, 22.Пламен Николов
Резерви: 31.Винисиус Баривиера, 10.Сандриньо, 14.Деян Джерманович, 15.Флорес, 16.Страхил Попов, 21.Александър Цветков, 27.Момчил Цветанов

cher.jpgЧерноморец: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 5.Николай Николов, 6.Тодор Паланков, 8.Лоривал Асис (69 - 7.Андонов), 11.Венцислав Христов (69 - 10.Дяков), 19.Анеси, 25.Радостин Кишишев, 37.Жереми Фо-Поре, 39.Жагурта Хамрун-Жужу (90 - 21.Балджийски), 55.Георги Терзиев
Резерви: 23.Янко Георгиев, 3.Венцисла Бонев, 7.Георги Андонов, 10.Костадин Дяков, 15.Филипов, 20.Яни Пехливанов, 21.Борислав Балджийски