Черно море победи Берое с 2:0 в мач от 12-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Тича". Първото попадение реализира Мирослав Манолов, който се разписа още в 32-ата секунда. След изпълнен фаул от Георги Илиев и грешка в отбраната на гостите, нападателят на "моряците" се озова очи в очи срещу стража Ивайло Иванов и не сгреши - 1:0.

В 11-ата минута домакините удвоиха преднината си с доста куриозен гол на бившия играч на Берое Дончо Атанасов. Янко Вълканов върна топката към Ивайло Иванов, вратарят я изрита в опита си да я изчисти, кълбото обаче срещна задните части на Атанасов, след което влетя в мрежата - 2:0.

До почивката избраниците на Стефан Генов имаха още няколко шанса за трето попадение, но късметът не бе на тяхна страна.

Треньорът на Берое Илиан Илиев пък беше принуден да прави принудителна смяна в 30-ата минута, когато Петър Костадинов получи травма и мястото му зае Диан Генчев. Шокът за спеца бе пълен след почивката, когато Емил Ангелов и Генчев също се контузиха.

В 47-ата минута Дончо Атанасов пое топката в центъра на терена, напредна и стреля мощно, но Иво Иванов спаси. В 68-ата играчите на Берое опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но изстрелът на Стефан Велев от удобна позиция бе отразен от Илко Пиргов.

След победата Черно море събра 20 точки, колкото имат още Славия и Локо (Пд). Берое остана на 12-ото място с 10 точки.

Срещата по минути
1 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черно море! Мирослав Манолов вкара още в 32-ата секунда! Опитният защитник на Берое Янко Вълканов не успя да изрита топката, тя попада в нападателя на домакините, който вкара, след като се озова очи в очи срещу Ивайло Иванов.
11 - topka.jpg ГОЛ! "Моряците" удвояват преднината си - 2:0! Дончо Атанасов наказа бившия си отбор с доста куриозен гол. Янко Вълканов върна топката към Ивайло Иванов, вратарят я изрита в опита си да я изчисти, кълбото обаче срещна задните части на Атанасов, след което влетя в мрежата.
17 - Слаб удар на Емил Ангелов, Илко Пиргов лови топката.
30 - smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Берое. Получилият контузия Петър Костадинов е заменен от Диан Генчев.
38 - Стефан Велев извежда в коридор Петър Димитров зад защитата на Черно море, крилото на Берое обаче не успява да овладее и да нанесе удар.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

55 - jalt.jpg Ваня Джаферович фаулира Георги Илиев в средата на терена и получава жълт картон.
56 - smqna.jpg Втора принудителна смяна за Берое. Емил Ангелов е заменен от Евгени Йорданов.
60 - Дончо Атанасов центрира в наказателното поле на Берое, където Георги Божилов нанася удар със задна ножица, топката преминава покрай вратата.
65 - jalt.jpg Защитникът на Черно море Росен Колев получава жълт картон за бавене на играта.
72 - smqna.jpg Трета принудителна смяна за гостите от Стара Загора. Диан Генчев също получава травма и не може да продължи участие в мача, мястото му заема Атанас Чипилов.
81 - smqna.jpg Смяна за домакините, Веселин Марчев се появява на мястото на Илиян Капитанов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Черно море победи Берое с 2:0.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:0

1:0 Мирослав Манолов (1), 2:0 Дончо Атанасов (11)
cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 55.Росен Колев, 18.Ивелин Янев, 5.Самуел Камазола, 21.Георги Илиев, 30.Илиян Капитанов. 14.Георги Божилов, 8.Дончо Атанасов, 10.Мирослав Манолов
Резерви: 1.Петър Денчев, 20.Михаил Лазаров, 16.Димитър Петков, 19.Християн Попов, 24.Веселин Марчев, 90.Румен Николов, 9.Ермес Паломино
Треньор: Стефан Генов
БЕРОЕ: 99.Ивайло Иванов, 27.Владислав Ямуков, 5.Ваня Джаферович, 6.Янко Вълканов, 28.Веселин Пенев, 18.Петър Костадинов (30-10.Диан Генчев (72-11.Атанас Чипилов), 88.Петър Димитров, 16.Стефан Велев, 7.Слави Жеков, 9.Рангел Абушев, 80.Емил Ангелов (56-14.Евгени Йорданов)
Резерви: 1.Мартин Теменлиев, 44.Виктор Софрониев, 10.Диан Генчев, 8.Иван Горанов, 11.Атанас Чипилов, 14.Евгени Йорданов, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев