Калиакра затвърди кризата в Миньор, след като двата тима направиха 1:1 в първи мач от 12-ия кръг на шампионата, който се игра в Перник. Домакините са в черна серия и вече в пет срещи нямат победа – два равни и три загуби. За Калиакра това е седми мач без успех, като отборът се намира в зоната на изпадащите.

През първото полувреме домакините доминираха, но така й не създадоха чисто голове положение. Те имаха превес, който се състоеше в няколко удара, но защитата на Калиакра бе на ниво.

Втората част бе доста по-интересна. В 60-ата минута Мартин Ковачев фаулира Фарес Брахими в наказателното поле и Миньор получи дузпа. От бялата точка Крум Бибишков откри резултата, като това бе негов първи гол в официален мач с жълтата фланелка.

След гола гостите имаха претенции за дузпа, но съдията Владимир Вълков даде картон на Герасим Заков за симулация. В 79-ата минута Калиакра стигна до гол. Негов автор бе Четин Садула, който се откъсна от защитата и мушна топката между краката на Иван Чворович.

До края играчите се изнервиха и започнаха да правят ненужни нарушение и не създадоха положения, който да бъдат отбелязани.

След ремито Миньор остава на деветата позиция с 12 точки, а Калиакра е на 15-ата с едва 6 точки.

МИНЬОР (Пк) КАЛИАКРА 1:1
1:0 Крум Бибишков (61-д), 1:1 Четин Садула (79)

min_pk_logo.jpgМиньор: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев (84 - 15.Окечуко), 7.Милен Василев, 13.Ивайло Стоянов (56 - 10.Павлов), 17.Ванчо Траянов, 32.Костадин Марков, 33. Том, 42.Фарес Брахими, 76.крум Бибишков
Резерви: 1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 10.Томислав Павлов, 11.Илиян Илиев, 14.Ивайло Цветков, 15.Салас Окечуко, 28.Явор Въндев

kal1.jpgКалиакра: 1.Цветан Димитров, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 6.Мартин Ковачев, 8.Ивайло Раденцов (77 - 20.Коруджиев), 10.Джунейт Яшар (51 - 17.Хронец), 11.Цветан Филипов, 13.Юлиян Петков, 15.Антон Петров, 22.Четин Садула, 23.Герасим Заков
Резерви: 12. Добрев, 7. Минков, 16.Иван Цачев, 17.Якуб Хронец, 20.Георги Коруджиев, 24.Александър Събев, 30.Милен Бонев

Стадион: “Миньор”
Съдия: Владимир Вълков
Жълти картони: Василев, Бибишков, Брахими, Марков (М), Ант. Димитров, Садула, Ковачев, Заков (К)

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
1 svirkata.jpgНачало на мача
7 - опасен  удар на Бибишков с десния крак от наказателното поле, Цветан Димитров спаси
8 - първа атаката за Калиакра, Филипов стреля от фаул, но Чворович лови
9 - добра изява на Бибишков, който финтира двама защитници, но извърши нарушение
10 - Антон Димитров получава лекарска помощ, но щр остане на терена
15 - пряк свободен удар за Миньор, Марков стреля в стената
16 - jalt.jpg три жълти картона за реплики, получават ги Василев и Бибишков от Миньор, както и Антон Димитров от Калиакра
25 - натиск на Миньор в последните минути, но няма чисти положения
25 - Том стреля с глава след центриране на Брахими, но бие в аут
33 - отлична изява на Антон Димитров в защита
39 - опасно центриране на Ванчо Траянов в наказателното поле, но Детелин Димитров се намеси добре