Волейболният ЦСКА загуби с 0:3 гейма (20:25, 19:25, 25:27) от Пирин Балканстрой (Разлог) в изтеглен мач от 10-ия кръг на първенството. Поражението на “червените” е голяма изненада, тъй като стана в зала “Васил Симов” в столицата. В последната година и половина ЦСКА не познаваше вкуса на загубата.

За последно “армейците” на Сашо Попов паднаха на 6 март 2010 година от Нефтохимик с 0:3 (23:25, 19:25, 19:25) в зала “Младост” в Бургас, като двубоят нямаше кой знае какво значение за крайното класиране. От тогава записаха серия от над 35 поредни победи в шампионата и турнира за Купата на страната. През сезон 2010/11 ЦСКА постигна 22 победи от 22 мача в редовния сезон, би всички в плейофите, включително два пъти Пирин Разлог във финалния двубой. “Червените” спечелиха и Купата на България без да загубят нито един двубой.

Пирин Балканстрой обаче наруши хегемонията на ЦСКА и го победи днес насред София. Треньорът на “армейците” Сашо Попов не успя да използва опитните Николай Иванов и Евгени Иванов, но това едва ли е оправдание за кошмарната загуба. В състава беше Нажари Карвальо, Ивайло Стефанов, Самунев и други. За Пирин блестеше националът Костадин Гаджанов, който с останалите млади момчета впечатлиха с желанието и раздаването си. Пирин води в класирането с 4 победи от 4 мача, а ЦСКА вече е с 3 успеха и 1 поражение.

В първите два гейма гостите от Разлог имаха пълен превес и заслужено поведоха с 2:0 гейма. В първия гейм Пирин поведе с 15:5 и 16:6. Последва стабилизиране на играта на ЦСКА и отборът намали до 20:22. Гостите обаче затвориха гейма с 25:20.

Във втората част превъзходството на Пирин беше още по-силно. Те поведоха с 10 точки разлика - 20:10. До края на гейма ЦСКА записа 5 поредни точки и намали до 19:24. Пирин спечели втората част с 25:19.

В третата част “червените” напомниха за по-добрата си игра и поведоха с 16:11 и с 19:11. Пирин намали до 14:19. Ивайло Стефанов направи 21:16 за ЦСКА, но гостите отговориха с три поредни точки за 19:21. От този момент тимът от Разлог изравни за 21:21 и поведе с 23:21. Пирин стигна до мачбол при 24:21 след спорно отсъждане на главния съдия Илиан Георгиев след атака на Ивайло Стефанов. ЦСКА изравни при 24:24, след като спаси 3 поредни мачбола. Ивайло Стефонов заби ас и ЦСКА стегна до геймбол при 25:24. Ветеранът обаче прати топката в аут и Пирин изравни - 25:25. Светослав Гоцев направи 26:25, а след това тройна блокада на Пирин донесе успеха с 27:25 и 3:0 гейма.

ЦСКА - Пирин Балканстрой 0:3 (20:25, 19:25, 25:27)

ЦСКА: Георги Манчев, Нажари Карвальо, Велизар Кьосев, Ивайло Стефанов, Стоян Самунев, Андрей Николов - Антон Василиев-либеро (Емилиян Мирчев, Георги Сеганов)
Треньор: Александър Попов

Пирин Балканстрой: Добромир Димитров, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Светослав Гоцев, Костадин Гаджанов, Илиян Божков - Петър Каракашев-либеро (Радослав Попов, Атанас Митрев-либеро)
Треньор: Мирослав Живков