Малага победи с 2:1 Еспаньол в предпоследен мач от 11-ия кръг на Примера дивисион. След успеха домакините се изкачиха до шестото място, измествайки от него именно тима от Барселона. Двубоят започна отлично за Малага, като Рондон даде преднина на домакините още в 5-ата минута след грешка в отбраната на Еспаньол. В последната минута на първото полувреме Васкес изравни за 1:1.

През втората част домакините играха много по-добре, създадоха няколко положения и в 75-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Апоно беше точен от бялата точка и донесе победата с 2:1./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 11 КРЪГ
29.10.11
19:00 ч.
Валенсия – Хетафе 3:1
1:0 Софиан Фегули (12), 1:1 Диего Кастро (23), 2:1 Софиан Фегули (25), 3:1 Ариц Адуриц (76)
29.10.11
19:00 ч.
Виляреал – Райо Валекано 2:0
1:0 Бруно Сориано (20), 2:0 Борха Валеро (67)
29.10.11
21:00 ч.
Барселона – Майорка 5:0
1:0 Лионел Меси (14-дузпа), 2:0 Лионел Меси (21), 3:0 Лионел Меси (30), 4:0 Исаак Куенка (50), 5:0 Даниел Алвеш (90+2)
Осасуна – Леванте 2:0
1:0 Алваро Сейхудо Кармона (40), 2:0 Хуан Франсиско Мартинес (44)
Атлетико (Мадрид) – Сарагоса 3:1
1:0 Адриан Лопес (18), 2:0 Алваро Домингес (31), 3:0 Адриан Лопес (75), 3:1 Елдер Пощига (79)