Вицешампионът на България по волейбол Пирин Балканстрой победи Марек Юнион Ивкони с 3:1 (18:25, 25:16, 26:24, 25:21) в дербито на Югозапада от 3-ия кръг на Суперлигата. Успехът е трети пореден за тима от Разлог, а с най-голяма заслуга за него бяха капитанът Благовест Катранджиев с 14 точки и и националът Костадин Гаджанов също с 14 пункта. За тима от Дупница Георги Елчинов реализира 24 точки, но усилията му не бяха достатъчни, за да се избегне загубата.

След победата Пирин Балканстрой ще остане на второ място във временното класиране с 8 точки след три победи от три мача, докато Марек е на пета позиция с 5 точки. В следващия четвърти кръг Пирин гостува на новака Ботев (Луковит) на 5 ноември (събота) от 18:00 часа, но преди това ще бъде гост на шампиона ЦСКА в изтеглен мач от 10-ия кръг на 3 ноември (четвъртък). Марек пък ще приеме в четвъртия кръг Монтана на 4 ноември (петък) от 18:00 часа.

В друга среща от третия кръг волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) изненадаха тима на Монтана и го победиха с 3:2 (23:25, 25:15, 20:25, 25:20, 15:13) като гост в зала "Огоста". Така възпитаниците на Пламен Христов записаха първа победа от началото на сезона.

Волейболистите на Черно море БАСК пък записаха много трудна първа победа в Суперлигата на България. Варненци победиха драматично у дома новака Виктория Волей с 3:2 (25:19, 20:25, 25:16, 20:25, 15:8).