ЦСКА победи “Левски” с минималното 1:0 в дербито на 11-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред малко зрители, само около 8000 присъстваха на Националния стадион “Васил Левски”. Единственото попадение реализира Янис Зику в 26-ата минута. Двубоят беше дебют за треньора на “армейците” Димитър Пенев, който преди няколко дни замени Милен Радуканов. След успеха ЦСКА излезе на първо място в класирането с 28 точки, три повече от Лудогорец, който обаче е с мач по-малко. “Левски” остава на 4-а позиция с 21 точки, но може да бъде задминат от Литекс, който в понеделник играе с Локо (София).

Дербито не предложи кой знае колко емоции и голови положения. Двубоят беше решен след изпълнението на корнер, от който Янис Зику реализира единственото попадение. Румънецът имаше още една възможност да реализира, такава се откри и пред Жуниор Мораес. През втората част Христо Йовов отправи опасен удар, с което изчерпа шансовете за “Левски”. В последните секунди реферът Таско Тасков изгони с червен картон Георги Иванов - Гонзо, който нахлу на терена заради отсъждане на рефера.

Легендарният Димитър Пенев заложи на вратаря Райс Мболи, отдясно в защита Петър Стоянов, Пламен Крачунов и Костадин Стоянов в центъра, Адемар – отляво. В средата на терена като опорни халфове излязоха Тодор Янчев и Борис Галчев. Както БЛИЦ вече ви съобщи Драголюб Симонович настояваше Тошко да не играе и да остане резерва. Дуци обаче по-рано през деня беше временно отстранен от ЦСКА и бъдещето му ще бъде решено след дербито. В предни позиции Пената заложи на Жуниор Мораес, Янис Зику, Спас Делев и Мишел Платини. Резерва остана Грегъри Нелсън.

Гонзо не изненада със състава. Сьорд Арс и Иван Цветков останаха резерви, а като централен нападател излезе Христо Йовов. Зад него действаше Тасевски, а по крилата Даниел Младенов и Тони Калво. В средата на полузащитата действаха Гаджев и Сержиньо Грийн. Карето в отбрана на “сините” беше Дъстли Мулдер, Ларс Рисп, Йордан Милиев и Орлин Старокин.

Първото положение беше за ЦСКА още в 5-ата минута. След дълго извеждащо подаване в наказателното поле Янис Зику излезе сам срещу Пламен Илиев, но би в тялото му. При добавката румънецът отново не успя да прати топката във вратата и тя излезе в аут. Още в първите минути защитата на “Левски” действаше неориентирано, шведът Ларс Рисп сгреши в почти всички ситуации и постоянно изпускаше Зику, Мораес и Платини. В 22-ата минута Тони Калво направи самостоятелен рейд и стреля от границата на наказателното поле, Мболи действа колебливо и не улови, но защитник на ЦСКА изчисти. Именно Калво и Дъстли Мулдер бяха двамата най-активни в състава на “сините”. Йовов и Тасевски останаха длъжници, както Сержиньо Грийн в центъра на терена.

В 25-ата минута Жуниор Мораес отправи страхотен удар от наказателното поле, но Пламен Илиев изчисти майсторски в корнер. Борис Галчев центрира и Янис Зику засече от воле за 1:0 в полза на ЦСКА. Ларс Рисп беше основният виновник при попадението, тъй като въобще не скочи, за да попречи на румънеца. Вратарят Пламен Илиев също сгреши, увисна и остана под топката и не успя да играе с нея. Освен попадението Зику беше много деен през първата част, постоянно тормозеше отбраната на “сините” и си партнираше добре с Платини, Жуниор Мораес и Спас Делев. Капитанът Тодор Янчев нямаше грешно отиграване, открадна няколко пъти топката от съперника и контролираше средата на терена. В защита Костадин Стоянов се намеси добре няколко пъти, а десният бек Петър Стоянов беше на ниво. В 32-ата минута Мулдер пропиля най-чистото положение за “Левски”. Холандецът излъга Адемар и Костадин Стоянов, стреля от наказателното поле, но топката мина покрай десния страничен стълб. В 42-ата минута неубедителният през първата част Пламен Илиев не се разбра с Орлин Старокин и Петър Стоянов можеше да се възползва, но би покрай вратата.

Георги Иванов започна второто полувреме със смяна. На терена се появи Сьорд Арс на мястото на Дарко Тасевски. Холандецът застана на върха на атаката, а зад него заигра Тони Калво. Отляво по крилото се премести Йовов, а отдясно остана Даниел Младенов. “Сините” владееха повече топката, а футболистите на ЦСКА се прибраха в своята половина и разчитаха на бързи атаки. В 56-ата минута играчите на “Левски” поискаха дузпа за игра с ръка на Костадин Стоянов след центриране. В 58-ата минута Райс Мболи спаси много хубав удар на Христо Йовов от границата на наказателното поле. Последва спречкване между Галчев и Сержиньо Грийн, за което Таско Тасков им даде по един жълт картон. Гонзо направи втора смяна, на мястото на Даниел Младенов пусна Симеон Райков. След вливането на свежи сили “Левски” продължи да владее повече инициативата. Спас Делев и Жуниор Мораес се загубиха през втората част. Бразилецът отстъпи мястото си на Румен Трифонов.

В 79-ата минута Мишел Платини мина като на парад през защитата на “Левски”, но не намери начин да стреля, топката попадна в Адемар, който би над вратата. Последва опасност пред вратата на ЦСКА. Влезлият секунди преди това Сьорд Арс получи в наказателното поле сам срещу Мболи, но се забави, върна назад и провали атаката. В добавеното време главният съдия Таско Тасков спести картон на Костадин Стоянов за нарушение срещу Иван Цветков. Защитникът на “червените” беше последен в отбрана и фаулира нападателя. Реферът даде пряк свободен удар, но не последва дори и жълт картон. Последва още напрежение на терена. В последните секунди Георги Иванов реагира бурно на отсъждане на Тасков, нахлу на терена и беше изгонен на трибуните с червен картон.